aktuality

 

30. 03. 2016

Dobrodružný příběh pro děti a rodiče - Cesta do pravěku - v Mahenově divadle!

Osmý květen nadělí, dinosauří neděli!  Vážená omladino i rodičovstvo veškeré, prosím pozor!  Dne 8. května se jeviště Mahenova divadla stane místem exkluzivního výletu, na který tímto zveme všechny diváky malé i velké. 

 

29. 03. 2016

Pozvánka na TK - Kdyby, tak, a co pak

Tisková konference k inscenaci Kdyby, tak, a co pak se bude konat ve čtvrtek 31. 3. 2016 ve 14:00 v divadle Reduta.

 

22. 03. 2016

Ceny DIVA 2015 znají své vítěze!

Gratulujeme všem oceněným a děkujeme všem divákům za krásnou atmosféru slavnostního večera.

 

22. 03. 2016

Sukces měsíce Divadelních novin: Podezřelá krajina s anděly

Sukcesem měsíce Divadelních novin byla odměněna inscenace Podezřelá krajina s anděly

 

11. 03. 2016

VÝLET DOMŮ aneb zahájili jsme zkoušení Otvírání studánek Alfréda Radoka!

Šeptanda zafungovala. O tom, že brněnské Otvírání studánek Alfréda Radoka bude velkolepou událostí, rozkročenou mezi činohru, vážnou hudbu a současný tanec, si svého času šuškalo celé jarní Brno. A tak se město, ve kterém a pro které tvoříme, nacházelo v požehnaném stavu napjatého očekávání už ve chvíli, kdy jsme se v čele s režisérem J. A. Pitínským teprve vydávali na dobrodružnou cestu do neznáma. Zda se tato cesta vyplatila, budte moci na sklonku dubna v Mahenově divadle posoudit sami. Ohlédněte se teď spolu s námi za našimi prvními, nesmělými krůčky... Kam vedly?

 

9. 03. 2016

Pozor změna - 9. 3. 2016

Vážení diváci, z důvodu nemoci jsme bohužel nuceni zrušit dnešní představení Ďáblice. Své vstupenky však můžete využít na inscenaci VERONIČIN POKOJ, kterou dnes večer namísto Ďáblice uvedeme. Případně můžete vstupenky vrátit či vyměnit do 30. 3. 2016 v předprodeji NdB.

 

3. 03. 2016

Skvělý plán na víkend! Procházka podezřelou krajinou s anděly I.

Vás, kteří jste inscenaci Podezřelá krajina s anděly už viděli i vás, kteří se na ni teprve chystáte, budoucí maturanty i ty bývalé, učitele a Brňany vůbec zve činohra Národního divadla na netradiční tematickou procházku městem.

 

18. 02. 2016

Nominace na Ceny divadelní kritiky za rok 2015 za hudbu k inscenaci Je třeba zabít Sekala!

Časopis Svět a divadlo oznámil nominace na Ceny divadelní kritiky za rok 2015.  Nikos Engonidis byl nominovám na tuto cenu za hudbu k inscenaci Je třeba zabít Sekala. Moc gratulujeme!  Ceny budou slavnostně předány v neděli 20. března v Divadle Minor.

 

18. 02. 2016

Petrolejové lampy - nové fotografie ze zkoušek v kostýmech!

Premiéra inscenace Petrolejové lampy nás čeká již příští týden - v pátek 26. února v 19 hodin v Mahenově divadle. Nyní Vám přinášíme malou ochutnávku fotografií z první zkoušky v kostýmech, které pro naši inscenaci navrhla Markéta Sládečková. 

 

8. 02. 2016

Galavečer DIVA s Ondřejem Havelkou!

Saturnin si po letech zase padne do náručí s Ondřejem Havelkou. Anebo Ondřej Havelka se Saturninem? Jisté je, že se tak stane v Brně. A že to bude událost, u které by měli být nejen všichni swingumilovní diváci. DIVA k rytmu zrozená aneb Saturnin hostí Ondřeje Havelku už v pondělí 21. března od 19.00 v Mahenově divadle!