aktuality

 

11. 11. 2013

Zkoušíme OSTROV POKLADŮ, dobrodružnou inscenaci pro celou rodinu

Zoja Mikotová, zkušená režisérka pohádek i dalších rozmanitých divadelních žánrů pro děti všeho věku, zahájila 29. října v Mahenově divadle zkoušení inscenace Ostrov pokladů. Škuner Hispaniola vyrazí na svou první plavbu v pátek 13. prosince.

 

22. 10. 2013

Nevyhazujte vstupenky do KOŠE!

Připravili jsme pro Vás nový program výhody za vstupenky.

 

17. 10. 2013

ZRUŠENÉ PŘEDSTAVENÍ

Scapinova šibalství dnes 17. října v 19 hodin.

 

17. 10. 2013

VESELKA V BRNĚNSKÉ PREMIÉŘE

V pátek 18. října 2013 od 19 hodin se uskuteční premiéra inscenace u nás nepříliš známé, zato v Polsku již více než sto let opěvované hry Veselka Stanisława Wyspiańského .

 

7. 10. 2013

Mahenova činohra zaveze děti i dospělé na Ostrov pokladů

V období Adventu pro vás a vaše děti Mahenova činohra Národního divadla Brno připravila velkolepý divadelní zážitek. V režii zkušené Zoji Mikotové, která se po celý svůj život zaměřuje na tvorbu kvalitních inscenací pro děti každého věku, se jeviště Mahenova divadla promění ve starý zájezdní hostinec jednoho obyčejného anglického přístavního městečka, později v palubu piráty ovládané námořní lodě Hispaniola a konečně i v samotný tajemný Ostrov pokladů. Může být lepší příležitost, jak dětem představit nenapodobitelnou atmosféru divadla a všechna jeho kouzla?

 

7. 10. 2013

Výstava fotografií OKAmžik ŽIVOTA

Nevšedním způsobem představený pohled na svět očima mentálně, tělesně a kombinovaně postižených dětí či dětí nevyléčitelně nemocných a jejich osobních asistentů, to je cílem unikátní fotografické výstavy, kterou si lidé budou moci prohlédnout v prostorách vestibulu Mahenova divadla a také venku před hlavním vstupem do budovy.

 

7. 10. 2013

Dvě brněnské Ceny Thálie budou vystaveny v Síni slávy

U příležitosti první činoherní premiéry v nové sezoně, kterou bude inscenace legendární polské hry Veselka 18. října 2013, se expozice v Síni slávy v přízemí budovy Mahenova divadla rozroste o dvě sošky Cen Thálie, jež obdrželi dlouholetí členové souboru Mahenovy činohry Jaroslav Dufek a Josef Karlík. Diváci si je poté budou moci prohlédnout vždy hodinu před představením a během představení, stejně jako i původní výstavu věnovanou legendárním osobnostem spojeným s činohrou, operou a baletem Národního divadla Brno.

 

7. 10. 2013

Životní jubileum Bedřicha Výtiska

Jeden z nejoblíbenějších herců současné Mahenovy činohry a představitel úctyhodného počtu zejména komediálních rolí Bedřich Výtisk oslaví 22. října šedesáté narozeniny.

 

4. 10. 2013

Do Mahenova divadla přichází VESELKA

Slavná hra velkého polského dramatika Stanisława Wyspiańského (1869–1907) v těchto týdnech ožívá na zkušebně Mahenovy činohry. Premiéra bude již 18. října.

 

11. 09. 2013

Ladislav Frej opět na prknech Mahenova divadla

Na jinak beznadějně vyprodané reprízy zbývá ještě pár vstupenek. Buďte u toho 28. září!