aktuality

 

3. 02. 2012

POMOZTE VAŠÍ ČINOHŘE PŘIPRAVIT NEJKRÁSNĚJŠÍ SLAVNOST MASEK!

Mahenova činohra Národního divadla Brno  se obrací na své věrné diváky, kteří mají zájem pomoci při přípravě SLAVNOSTI MASEK, jejíž 4. ročník se uskuteční letos 16. června 2012 na náměstí Svobody a v přilehlých ulicích již po čtvrté. Témata slavnosti jsou letos pod vedením režiséra Ondřeje Morávka dvě: „Zlatá šedesátá“ a „Janáček“.

 

2. 02. 2012

Václav Neužil získal nominaci na Cenu Thálie 2011, brněnskému publiku se pravidelně představuje v představení PAST NA MYŠI!

Mahenova činohra gratuluje svému bývalému členovi Václavu Neužilovi k nominaci na Cenu Thálie 2011 a drží mu palce ve finálovém klání. Václav Neužil je nominovaný za roli Mugsyho v představení  Dealer's Choice  Dejvického divadla v Praze, kam odešel po angažmá v Mahenově činohře.

 

1. 02. 2012

DIVÁCI ZAŽILI JEDINEČNOU UDÁLOST

Diváci světové premiéry hry Černá Madona Brněnská měli jedinečnou možnost vidět Palladium města Brna, Starobrněnskou Madonu, PANNU MARII SVATOTOMSKOU, které laskavě zapůjčil opat starobrněnský Lukáš Evžen Martinec, OSA, a to na centrálním balkónku ve foyeru naproti slavnostnímu schodišti.

 

31. 01. 2012

Místo na lyže na prázdninovou Popelku!

V rámci JARNÍCH PRÁZDNIN 9. 2. v 17 hodin uvedeme oblíbenou Popelku bratří Grimmů pro nejmenší diváky s rodiči. Jako bonus ke dni divadla po skončení představení se budou moci děti podívat na jeviště mezi kulisy, navštívit domeček Popelky, vidět zblízka jeviště a pozdravit pohádkové postavy: Popelku, prince, kočičku, pana krále a další a vyfotografovat se s nimi.

 

30. 01. 2012

Činoherní festival TRIALOG 2012

Nesoutěžní divadelní přehlídka TRIALOG bude již po devatenácté platformou, na které se setkávají největší činoherní soubory České a Slovenské republiky. Od roku 1993 je Národní divadlo v Brně iniciátorem této divadelní události, na které mají možnost jednotlivé umělecké soubory představit zajímavé tituly ze své produkce, které navzájem spojuje herecká a inscenační exkluzivita jejich provedení.

 

29. 12. 2011

ČERNÁ MADONA BRNĚNSKÁ - legenda z doby švédského tažení na Moravu

Premiéra již 27. 1.  2012 v Mahenově divadle!

 

13. 12. 2011

Vážení diváci Mahenovy činohry,

jako malou pozornost vám věnujeme DÁREK ke každé zakoupené vstupence v Předprodeji NDB na naše činoherní představení do 31. prosince 2011 - krásný vánoční pohled z limitované edice, který jsme pro vás připravili a na němž je zachycena členka souboru činohry Sandra Riedlová, čerstvá maminka se synem Maxmillianem. Věříme, že nám zachováte svou přízeň i v období konce roku, kdy se můžete těšit na vaše oblíbené inscenace.

 

13. 12. 2011

POPELKA - nejkrásnější představení pro děti o Vánocích!

Vážení diváci, pro mimořádný zájem o vánoční představení Popelky, jsme se rozhodli otevřít i jinak neprodávané lóže v I. a II. pořadí. Proto neváhejte a pouze za 130,- 100,- a 80,- Kč si co nejdříve zakupte vstupenky pro sebe a své děti. Věříme, že s naší divácky oblíbenou pohádkou strávíte krásný čas v našem divadle. Vaše Mahenova činohra

 

6. 12. 2011

MIKULÁŠ V MAHENOVĚ ČINOHŘE!

V pondělí 5. prosince po skončení pohádkového představení POPELKA přišel  svatý Mikuláš, andělé i čerti, aby pozdravili dětské diváky. Jako speciální dárek pro všechny přítomné děti připravila Mahenova činohra speciální bonus. Po skončení programu se mohli podívat na jeviště a zblízka si obhlédnout dekorace Popelky a rodiče si je mohli vyfotit s herci v kostýmech, s Popelkou, Princem, sestrami, kočičkou a dalšími účinkujícími. Nechyběly ani věcné dary. Podívejte se na fotoreportáž!

 

3. 12. 2011

ELIŠKA BALZEROVÁ EXKLUZIVNĚ PRO DIVÁKY MAHENOVY ČINOHRY

9. listopadu v rámci projektu Host Mahenovy činohry uvedlo Divadlo na Fidlovačce nádherný titul Shapira, hru Karola Sidona. V titulní roli se zaskvěla dáma českého divadla Eliška Balzerová. Po skončení poctila své fanoušky a diváky Mahenovy činohry bezprostředními reakcemi na autogramiádě a zodpověděla otázky zástupce šéfa MČ Pavla Juráše: