19. 11. 2019

Výstava obrazů pro Fenix

Srdečně zveme na vernisáž Výstavy obrazů pro Fenix 28. 11. 2019 v 17:00 hod. v divadle Reduta.

 

18. 11. 2019

Hana - uvolněná místa na 23. a 24. listopadu

Vážení diváci, na dvě reprízy inscenace Hana, konkrétně ve dnech 23. a 24. listopadu, se nám uvolnila rezervace těch nejlepších možných míst v parteru. Pokud máte zájem představení vidět, neváhejte - máte jedinečnou možnost. Nezapomeňte, oba dny začínáme hrát už v 17:00, těšíme se na vás. 

 

1. 11. 2019

Změna programu - přidaná Hana

Rádi bychom vás informovali, že dne 17. listopadu odehrajeme představení Hana namísto inscenace Hledání ztraceného času, které je v programu 12. listopadu s lektorským úvodem Josefa Fulky. Vstupenky je možné vyměnit na našem Zákaznickém centru (Dvořákova 11), případně je vrátit do konce měsíce tamtéž. 

 

29. 10. 2019

Zemřela zpěvačka a houslistka Jitka Šuranská

Včera zemřela po dlouhé nemoci zpěvačka a houslistka Jitka Šuranská, držitelka tří Andělů, krásného hlasu a velikého srdce. S touto výjimečně nadanou ženou jsme měli tu čest spolupracovat u inscenací U Kočičí bažiny a Jánošík Revisited, který má mít 16. listopadu derniéru. Slovy nelze vyjádřit lítost nad tím, že se již na jevišti nesetkáme všichni... Upřímnou soustrast celé rodině a všem blízkým. Jak by ona sama zazpívala v jedné ze svých milovaných lidových písní: "Sadaj, slnko sadaj, zobuď ma až ráno, keď si pretriem oči, poberiem sa s pánom."

 

24. 10. 2019

Jaroslav Kuneš slaví 80. narozeniny

Dnes slaví jubilejní 80. narozeniny pan Jaroslav Kuneš, emeritní člen Mahenovy činohry. Pan Kuneš se narodil v Klatovech v temné době protektorátu, s ochotnickým divadlem začínal v Mariánských lázních. Vystudoval DAMU a během svého pobytu v Praze v 60. letech spolupracoval s význačnými filmaři československé nové vlny (např. Skalského Anděl blažené smrti). Po studiích strávil dlouhý čas v Divadle bratří Mrštíků, odkud v roce 1981 přešel do Mahenovy činohry, toho času činohry  Státního divadla Brno, kde v angažmá trvajícím neuvěřitelných dvacet dva let vytvořil množství skvělých komediálních i dramatických postav, za všechny jmenujme alespoň Champignola z Feydeauovy komedie Champignolem proti své vůli, Hadriána z Římsů ve stejnojmenné Klicperově hře či Kunze v adaptaci románu bratří Mrštíků Rok na vsi. Panu Kunešovi děkujeme za obrovský kus práce, který pro Mahenovu činohru udělal, a přejeme mu mnoho zdraví do dalších let!

 

23. 10. 2019

20% sleva pro dárce krve!

Skvělá zpráva - Činohra NdB uzavřela spolupráci s transfúzním oddělením ve FN Brno. Pro všechny aktivní dárce krve, kteří se na našem Zákaznickém centru (Dvořákova 11) prokáží platnou průkazkou dárce krve (v kombinaci s občanským průkazem pro kontrolu), platí 20% sleva na činoherní představení v Mahenově divadle i divadle Reduta. Výjimkou jsou pouze premiéry, hostující soubory a inscenace Vévodkyně a kuchařka. Vstupenky nelze kupovat online, pouze osobně. Věříme, že to kupu lidí z vás navnadí pomáhat a udělat dobrou věc! A zároveň hromadu dárců krve to přiměje k tomu, aby si udělali radost a vyrazili za kulturou. Budeme rádi za sdílení této informace mezi vaše známé a kamarády.

 

11. 10. 2019

Přidané představení Teror

Pro velký zájem přidáváme do programu listopadové představení inacenace Teror 14. 11. v divadle Reduta!

 

7. 10. 2019

Doprovodný program k představení Hledání ztraceného času

Přednáška Josefa Fulky (Filosofický ústav AV ČR, Fakulta humanitních studií UK) na téma "Narace v Proustově Hledání ztraceného času." Setkání proběhne v úterý 12. listopadu od 16:30 (Arne Nováka 1, budova D - čítárna v přízemí). Vstup volný. 

 
1 2 3 4 5 6 10 20 30 40 50   Následující   ››