28. 05. 2014

Upoutávka k inscenaci Loupežníci

Předposlední premiérou této sezony je provokativní interpretace klasického německého textu LOUPEŽNÍCI Friedricha Schillera (1759-1805) v podobě současné gangsterky tarantinovského střihu má v režii Thomase Zielinského premiéru  5. června v Divadle Reduta. V hlavních rolích Petr Halberstadt a držitel Ceny Thálie Martin Siničák.

 

21. 05. 2014

PÁR MÍST ANETY LANGEROVÉ UŽ 28. ČERVNA V MAHENOVĚ DIVADLE!

Zpěvačka Aneta Langerová si projekt Pár míst vysnila. Svým způsobem shrnuje její dosavadní kariéru: připomíná známé a oblíbené písně v hudebně průzračné podobě – se smyčcovým triem. Je to projekt hodně osobní. S Anetou vystupují vynikající mladí muzikanti, všichni dohromady tvoří organismus s jedním srdcem a společným dechem. Každý koncert turné s názvem Pár míst je velkým zážitkem .

 

21. 05. 2014

Fotografie z celého světa zdobí Mahenovo divadlo!

V úterý 13. května v podvečerních hodinách jsme ve foyer Mahenova divadla zahájili výstavu fotografií STORIES Jana Šibíka. Autor byl vernisáži osobně přítomen!

 

19. 05. 2014

Ohlédnutí za Palubním deníkem Hanzelky a Zikmunda

Ve čtvrtek 8. května bylo publikum v Mahenově divadle svědkem mimořádné události. Inscenace PALUBNÍ DENÍK HANZELKY A ZIKMUNDA - kterou k nám přivezlo Městské divadlo Zlín - měla na prknech Mahenova divadla svoji derniéru. Představení svou vzácnou návštěvou poctil jeden z největších žijících českých cestovatelů a spisovatelů Miloslav Stingl , jenž je i ve věku 83 let stále aktivním pozorovatelem a komentátorem dění ve světě, a také paní Nina Ingrišová , manželka cestovatele, dokumentaristy a hudebního skladatele Eduarda Ingriše, který se proslavil přeplutím oceánu mezi Peru a Polynésií na balsovém voru. Po představení mohli diváci ochutnat víno a exotické občerstvení nebo si zakoupit jednu z knih o cestách známe cestovatelské dvojice.

 

12. 05. 2014

Hanzelka a Zikmund u nás dnes podruhé!

Ve čtvrtek 8. května bylo publikum v Mahenově divadle svědkem opravdu mimořádné události. Z Městského divadla Zlín k nám zavítala inscenace PALUBNÍ DENÍK HANZELKY A ZIKMUNDA, která si navíc do Brna přijela odžít krásnou derniéru. Představení svou vzácnou návštěvou poctil jeden z největších žijících českých cestovatelů a spisovatelů  Miloslav Stingl , jenž je i ve věku 83 let stále aktivním pozorovatelem a komentátorem světa, a také paní  Nina Ingrišová , manželka cestovatele, dokumentaristy a hudebního skladatele Eduarda Ingriše, který se proslavil přeplutím oceánu mezi Peru a Polynésií na balsovém voru. Po představení mohli diváci ochutnat víno a exotické občerstvení nebo si zakoupit jednu z knih o cestách Hanzelky a Zikmunda na Cejlon a Papuu – Novou Guineu.

 

5. 05. 2014

Zemřel profesor Bořivoj Srba

V sobotu 3. května 2014 večer opustil tento svět významný brněnský teatrolog, dramaturg a pedagog Bořivoj Srba. Bylo mu 82 let. Pro mnohé z nás byl nejen uznávaným profesorem, ale především lidským i uměleckým vzorem. Do konce svého života se nepřestával vzdělávat a své obdivuhodné znalosti, zaměřené zejména na české divadlo 19. a 20. století, s elánem předával svým studentům na Janáčkově akademii múzických umění a čtenářům svých knih. Čest jeho památce!

 

24. 04. 2014

Pravoslavný sbor v Mahenově divadle už dnes!

Mají kostel přímo pod Špilberkem, a přece je lidé neznají.  Navazují na tradice Velké Moravy, a přece je Moravané považují za cizince.  Během Velikonoc se u nich shromažďuje na 3000 věřících, a přece se téměř neobjevují v médiích.  Kdo jsou? Brněnští pravoslavní křesťané!

 

24. 04. 2014

Palubní deník Hanzelky a Zikmunda - jedinečné uvedení v Brně!

Jediné a jedinečné představení úspěšné inscenace Městského divadla Zlín zavítá v květnu zcela mimořádně do Mahenova divadla – unikátní příležitost seznámit se s legendami českého cestovatelského světa! Inscenace měla ve Zlíně derniéru již v únoru tohoto roku a v Brně se bude hrát úplně naposledy !