10. 02. 2012

Místo na lyže na prázdninovou Popelku! Akce: FOTOAPARÁTY s sebou!

O JARNÍCH PRÁZDNINÁCH 9. 2. uvedla Mahenova činohra oblíbenou Popelku bratří Grimmů pro nejmenší diváky s rodiči. Jako bonus ke dni divadla po skončení představení se mohli děti podívat na jeviště mezi kulisy, navštívit domeček Popelky, vidět zblízka jeviště a pozdravit pohádkové postavy: Popelku, prince, kočičku, pana krále a další a vyfotografovat se s nimi.

 

3. 02. 2012

POMOZTE VAŠÍ ČINOHŘE PŘIPRAVIT NEJKRÁSNĚJŠÍ SLAVNOST MASEK!

Mahenova činohra Národního divadla Brno  se obrací na své věrné diváky, kteří mají zájem pomoci při přípravě SLAVNOSTI MASEK, jejíž 4. ročník se uskuteční letos 16. června 2012 na náměstí Svobody a v přilehlých ulicích již po čtvrté. Témata slavnosti jsou letos pod vedením režiséra Ondřeje Morávka dvě: „Zlatá šedesátá“ a „Janáček“.

 

2. 02. 2012

Václav Neužil získal nominaci na Cenu Thálie 2011, brněnskému publiku se pravidelně představuje v představení PAST NA MYŠI!

Mahenova činohra gratuluje svému bývalému členovi Václavu Neužilovi k nominaci na Cenu Thálie 2011 a drží mu palce ve finálovém klání. Václav Neužil je nominovaný za roli Mugsyho v představení  Dealer's Choice  Dejvického divadla v Praze, kam odešel po angažmá v Mahenově činohře.

 

1. 02. 2012

DIVÁCI ZAŽILI JEDINEČNOU UDÁLOST

Diváci světové premiéry hry Černá Madona Brněnská měli jedinečnou možnost vidět Palladium města Brna, Starobrněnskou Madonu, PANNU MARII SVATOTOMSKOU, které laskavě zapůjčil opat starobrněnský Lukáš Evžen Martinec, OSA, a to na centrálním balkónku ve foyeru naproti slavnostnímu schodišti.

 

31. 01. 2012

Místo na lyže na prázdninovou Popelku!

V rámci JARNÍCH PRÁZDNIN 9. 2. v 17 hodin uvedeme oblíbenou Popelku bratří Grimmů pro nejmenší diváky s rodiči. Jako bonus ke dni divadla po skončení představení se budou moci děti podívat na jeviště mezi kulisy, navštívit domeček Popelky, vidět zblízka jeviště a pozdravit pohádkové postavy: Popelku, prince, kočičku, pana krále a další a vyfotografovat se s nimi.

 

30. 01. 2012

Činoherní festival TRIALOG 2012

Nesoutěžní divadelní přehlídka TRIALOG bude již po devatenácté platformou, na které se setkávají největší činoherní soubory České a Slovenské republiky. Od roku 1993 je Národní divadlo v Brně iniciátorem této divadelní události, na které mají možnost jednotlivé umělecké soubory představit zajímavé tituly ze své produkce, které navzájem spojuje herecká a inscenační exkluzivita jejich provedení.