23. 03. 2012

DEN DIVADLA S MAHENOVOU ČINOHROU!

20. března se v průběhu celého dne konalo několik různých akcí pro diváky u příležitosti Světového dne divadla pro děti a mládež. Fotoreportáž Pavla Juráše, organizátora a supervizora celého programu, přináší fotoreportáž z této akce. V první části zachytává malé herečky a herce, kteří si oblečením kostýmů z inscenací činohry v dekoracích pohádky Šípková Růženka zahráli nejrůznější princezny, šlechtičny, zvířátka, prince a jak je vidět, dětští účastníci ke kostýmu našli i ten správný herecký výraz. Za asistence maminek a tatínků si zkusili jaké to je obléci se do role někoho jiného. Překrásné kostýmy, vyrobené uměleckými dílnami Národního divadla Brno, uchvátily děti a okouzlily i dospělé. Ve druhé části můžeme vidět obrovský zájem o focení s herci na jevišti Mahenova divadla po představení Popelky. Již tradičně byl největší zájem o Popelku s Princem, nezaostávala Macecha a zlé sestry, okouzlující mladý a přepychově oblečený sólový pár,  balerína ve špičkách, svatební družičky, samozřejmě Kočička, Maminka a další.

 

23. 03. 2012

Zuzana Ščerbová, Petr Halberstadt, Zdeněk Kaloč, Cyrano z Bergeraku a Popelka - vyhlášení cen DIVA 2011!

Cena DIVA 2011 - Galavečer hvězd: v rámci slavnostního vyhlášení v Janáčkově divadle byly oceněny nejlepší umělecké počiny!

 

21. 03. 2012

Festival TRIALOG 2012 - ohlédnutí

Podívejte se na fotoreportáž z posledních tří představení v rámci divácky oblíbeného festivalu TRIALOG 2012 s osobnostmi jako byli Jiří Suchý, Jitka Molavcová, David Prachař a další. Diváci měli možnost vidět profilová představení souborů Činohry ND v Praze, Divadla SEMAFOR a Činohry NDM Ostrava. Již se můžete těšit na příští ročník festivalu, který začínáme připravovat.

 

29. 02. 2012

Slovácké divadlo Uherské Hradiště poprvé na festivalu TRIALOG, Mahenovo divadlo bylo vyprodáno!

Další představení v rámci festivalu TRIALOG 2012 proběhlo v neděli 26. února, Slovácké divadlo přivezlo inscenaci HAROLD A MAUDE v halní roli s KVĚTOU FIALOVOU, skvělému představení přihlíželo nadšených 750 diváků!

 

27. 02. 2012

Pro velký zájem znovu! HVĚZDNÁ KOMEDIE DIVADLA BEZ ZÁBRADLÍ - BLBEC K VEČEŘI!

Režie JIŘÍ MENZEL, v hlavních rolích VÁCLAV VYDRA, JANA BOUŠKOVÁ, RUDOLF HRUŠINSKÝ, VERONIKA FREIMANOVÁ, JOSEF CARDA a JANA ŠVANDOVÁ!  25. dubna v 19:00 hod. v Mahenově divadle!