27. 09. 2011

9. října se hraje mimořádné představení Zaslíbených!

Představení je věnováno 80.narozeninám pana Jiřího Suchého, kmotra představení. Doporučuje i Karel Gott!

 

22. 09. 2011

OBLEČTE SI POPELKU! - Nabídka pro všechny rodiny, pro všechny děti, naše milé nejmenší, nejváženější a nejnáročnější diváky!

Mahenova činohra vyhlašuje výtvarnou soutěž k premiéře pohádkové inscenace pro děti od 4 let Popelka. Zadáním soutěže je navrhnout kostým pro Popelku na ples.

 

21. 09. 2011

POPELKA - dokončujeme poslední přípravy, podívejte se! Premiéra již 25. 9. 2011! DÍL II.

Krátká fotoreportáž přináší po dokumentárních záběrech z umělecko-dekoračních dílen Národního divadla Brno fotografie ze stěžejní ověřovací a hlavní zkoušky, kde se poprvé na jevišti sejde scénografie, kostýmní výprava, masky a líčení, světelný design, rekvizity, aby se vše skloubilo do výsledného tvaru, který na premiéře a o reprízách vidí divák.

 

18. 09. 2011

Skvělé představení divadla SEMAFOR ocenilo vyprodané Mahenovo divadlo potleskem ve stoje!

Hostující představení Mam'zelle Nitouche divadla Semafor s hvězdami Jitkou Molavcovou a Jiřím Suchým 8. 9. 2011 v Mahenově divadle, vzbudilo velký zájem diváků, kteří představení ocenili dlouhým potleskem ve stoje! Podívejte se na fotografie z "děkovačky"!

 

15. 09. 2011

POPELKA - dokončujeme poslední přípravy, podívejte se! Premiéra již 25. 9. 2011!

Krátká fotoreportáž přináší dokumentární záběry z umělecko-dekoračních dílen Národního divadla Brno, kde mezi jinými výpravami finišují práce na náročné kostýmní a scénografické výpravě inscenace Popelka. Můžete vidět práci švadlen na složitých dobových kostýmech; někdy jedna švadlena pracuje na jednom kostýmu i několik dní a spotřebuje metry a metry látek, tylu, stuh, port a dalších textilních doplňků. Dále můžete vidět malírnu v dílnách v Bohunicích, kde celé malířské oddělení od června vytrvale pracuje na rozměrných prospektech s obrázky městečka, interiéru, zahrady atd. a velké, 37 metrů dlouhé oponě, která zakryje část hlediště podle návrhu vynikajícího ilustrátora Aloise Mikulky, jehož postavičky s nezaměnitelným rukopisem jistě poznáte. Pokud chcete vidět, jak práce na výpravě Popelky dopadla, přijďte se podívat na představení do Mahenova divadla již od 25. září 2011.

 

15. 09. 2011

ZUZANA SLAVÍKOVÁ: Divadlo je vždy sázka do loterie.

Přední členka souboru Mahenovy činohry ztvárnila širokou plejádu rolí v umělecky výrazných i divácky úspěšných inscenacích jako byly:  Cyrano z Bergeraku, Don Carlos, Faust I., Figarova svatba, Hlava XXII., Jak se vám líbí, Jenůfa, Lucerna, Malý princ, Osm žen, Romeo a Julie, Rok na vsi, Pohádka máje, Stromy umírají ve stoje, Tři verze života, Terasa, Zkrocení zlé ženy a mnoho dalších. V současnosti ji můžete vidět v inscenacích: Veselé paničky windsorské, Král Richard III. a Past na myši. Od září začne zkoušet Runu v Zeyerově Radúzovi a Mahuleně.

 

15. 09. 2011

Marie Durnová nově ve Veselých paničkách windsorských

4. 9. inscenace W. Shakespeara - oslavila jubileum