6. 12. 2011

MIKULÁŠ V MAHENOVĚ ČINOHŘE!

V pondělí 5. prosince po skončení pohádkového představení POPELKA přišel  svatý Mikuláš, andělé i čerti, aby pozdravili dětské diváky. Jako speciální dárek pro všechny přítomné děti připravila Mahenova činohra speciální bonus. Po skončení programu se mohli podívat na jeviště a zblízka si obhlédnout dekorace Popelky a rodiče si je mohli vyfotit s herci v kostýmech, s Popelkou, Princem, sestrami, kočičkou a dalšími účinkujícími. Nechyběly ani věcné dary. Podívejte se na fotoreportáž!

 

3. 12. 2011

ELIŠKA BALZEROVÁ EXKLUZIVNĚ PRO DIVÁKY MAHENOVY ČINOHRY

9. listopadu v rámci projektu Host Mahenovy činohry uvedlo Divadlo na Fidlovačce nádherný titul Shapira, hru Karola Sidona. V titulní roli se zaskvěla dáma českého divadla Eliška Balzerová. Po skončení poctila své fanoušky a diváky Mahenovy činohry bezprostředními reakcemi na autogramiádě a zodpověděla otázky zástupce šéfa MČ Pavla Juráše:

 

2. 12. 2011

ČERNÁ MADONA BRNĚNSKÁ - fotoreportáž z prohlídky kostela Nanebevzetí Panny Marie ("U Jezuitů").

Soubor Mahenovy činohry v rámci nastudování inscenace ČERNÁ MADONA BRNĚNSKÁ - legenda z doby švédského tažení na Moravu, absolvoval prohlídku jezuitského kostela Nanebevzetí Panny Marie v Brně s výkladem pátera Miroslava Herolda.

 

26. 11. 2011

OBLEČTE SI POPELKU! - poslední dny k odevzdání kostýmních návrhů!

Návrhy posílejte do 2. posince - Slavnostní vyhlášení soutěže proběhne po představení Popelky dne 3. prosince 2011!

 

26. 11. 2011

Rozsvícení vánočního stromečku před Mahenovým divadlem!

Mahenova činohra v sobotu 26. listopadu zahájila svůj vánoční program představením Česká mše vánoční, po jejím skončení již tradičním slavnostním rozsvícením vánočního stromečku NDB. Představení v Mahenově činohře může být nejkrásnější dárek. Podívejte se na fotoreportáž!

 

15. 11. 2011

OLDŘICH A BOŽENA - znovu na repertoáru!

Jedna z nejnádhernějších českých her od Františka Hrubína, nenechte si ji ujít! Nejbližší představení - 20. 11. v 19:00h, 21. 11. v 10:00h (za pouhých 100,-Kč!), 8. 1. a 18. 2. 2012 v 19:00h!

 

4. 11. 2011

ČERNÁ MADONA BRNĚNSKÁ - fotoreportáž ze zahajovací zkoušky, podívejte se!

Ve středu 2.11.proběhla v Mahenově činohře NDB první zkouška původní české hry Zdenka Plachého Černá Madona Brněnská (legenda z doby švédského tažení na Moravu) za účasti významné brněnské historičky Mgr. Mileny Flodrové a představitele jezuitského řádu Pátera Miroslava Herolda. Představení připomene jednu z nejvýznamnějších událostí města Brna - úspěšnou obranu Brňanů před Švédy v roce 1645 a nese v sobě mnoho zajímavých paralel k současnosti.

 

31. 10. 2011

Fotoreportáž z premiéry inscenace RADÚZ A MAHULENA!

Podívejte se na fotoreportáž z velmi úspěšné premiéry inscenace RADÚZ A MAHULENA v režii SKUTRU! V hlavních rolích Magdaléna Tkačíková, Jakub Gottwald a další, dramaturgie Martin Dohnal, scéna Jakub Kopecký, kostýmy Simona Rybáková, hudba Michal Nejtek! Nenechte si ujít nádherné představení!