5. 06. 2020

Činoherní premiéry mají nové termíny!

Vážení diváci, naše čtyři odložené premiéry sezony 2019/2020 mají nové termíny! Zapište si výrazně do svých diářů - Liliom (premiéra 4. září 2020 v Mahenově divadle); Velmi, velmi, velmi temný příběh (česká premiéra 11. září 2020 v divadle Reduta); Slaměný klobouk (premiéra 25. září 2020 v Mahenově divadle) a Idomeneus (česká premiéra 2. října 2020 v divadle Reduta). Předpremiéry všech inscenací budou uvedeny v rámci akce Letní menu NdB - můžete je tedy navštívit už v srpnu a to za speciální jednotnou cenu - Mahenovo divadlo za 300 Kč a Divadlo Reduta za 200 Kč. Těšíme se na vaši společnost. 

 

7. 04. 2020

Dubnové činoherní premiéry se odkládají

Milí diváci, velmi nás to mrzí, ale vzhledem k současné situaci jsme nuceni odložit dubnové činoherní premiéry na neurčito. Nemusíte se ovšem ničeho bát, o českou premiéru inscenace VELMI, VELMI, VELMI TEMNÝ PŘÍBĚH a znovuuvedení hry LILIOM v Brně po 100 letech určitě nepřijdete! Sledujte náš Facebook, Instagram či naše aktuality na webu (doporučujeme i profily kolegů na baletu  a opeře ). Budeme vás průběžně informovat, co se u nás děje a co se bude dít...  Ať už bude tato pauza dlouhá sebevíc, vše nakonec dopadne dobře a my se znovu potkáme na našem jevišti a v plném hledišti. Těšíme se na vás!  Vaše Mahenova činohra.

 

2. 04. 2020

Jak vracet vstupenky

Na základě nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR v souvislosti s výskytem koronaviru COVID-19, se s platností  od 10. března 2020  do odvolání ,  ruší všechna představení v budovách Národního divadla Brno - Janáčkovo dovadlo, Mahenovo divadlo a divadlo Reduta.

 

26. 03. 2020

Zemřel Zdeněk Kaloč

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že dnes zemřel Zdeněk Kaloč - režisér, dramatik a držitel Ceny města Brna v oboru dramatické umění. Děkujeme za bohatý přínos českému divadlu, v Mahenově činohře se jednalo o jednu z nejvýznamnějších osobností posledního půlstoletí - desítky nezapomenutelných inscenací jsou toho jasným dokladem. Upřímnou soustrast celé jeho rodině a všem blízkým.

 

10. 03. 2020

! Důležité oznámení v souvislosti s koronavirem !

Na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR v souvislosti s výskytem koronaviru COVID-19 se s platností od dnešního dne 10. března 2020 do odvolání ruší všechna představení a další akce v budovách Národního divadla Brno ‒ Janáčkovo divadlo, Mahenovo divadlo a divadlo Reduta.

 

5. 03. 2020

Jiráskova lípa - sázení stromu s Činohrou NdB

12. března 2020 uplyne 90 let od smrti Aloise Jiráska - autora pohádkové Lucerny, kterou od 13. prosince 2019 uvádíme na prknech Mahenova divadla. K tomuto výročí jsme se rozhodli udělat pamětní čin a vysadit v brněnském parku Lužánky strom = Jiráskovu lípu. Pojďte do toho s námi! Toto neformální setkání s Mahenovou činohrou proběhne v sobotu 14. března od 13:00 -> za každého počasí, občerstvení zdarma zajištěno, herci s lopatou nastoupeni, díra v zemi domluvena.

 

4. 03. 2020

Přidaná Mirandolína!

Vážení diváci, v této době samých špatných zpráv jsme se rozhodli, že vám uděláme radost a podpoříme váš úsměv ve tváři. Z toho důvodu jsme dne 18. března přidali představení stále vyprodané komedie MIRANDOLÍNA od italského klasika Carla Goldoniho. Cena líbezná, zábava zaručena. K tomu se podíváte do Itálie, aniž by vám hrozila dvoutýdenní karanténa. Těšíme se na vás! Vstupenky koupíte on-line nebo osobně na našem Zákaznickém centru NdB. 

 

3. 03. 2020

Sklenka vína s Aloisem Jiráskem - doprovodný program Lucerny

O Jiráskově Lucerně dnes a kdysi aneb všechno, co jste chtěli o Lucerně vědět, ale báli jste se zeptat. Srdečně vás zveme na sklenku vína a rozšířený lektorský úvod před reprízou Jiráskovy Lucerny , kterou si připomínáme 90 let od úmrtí jejího autora. Setkání s uměleckým šéfem Mahenovy činohry Milanem Šotkem, režisérem Štěpánem Páclem a herci Janem Grygarem a Martinem Slámou o nejnovějším nastudování Jiráskovy Lucerny v Brně proběhne 11. března od 18:00 na Malé scéně Mahenova divadla. Vstup zdarma.  

 
1 2 3 4 5 6 10 20 30 40 50   Následující   ››