11. 09. 2014

REDFEST 2014 - The Republic of Kafka

Osmý ročník festivalu REDFEST v divadle Reduta Vám nabízí mezinárodní program s inscenacemi zaměřenými na dílo a odkaz Franze Kafky.

 

1. 09. 2014

Sezonu v Redutě otevřeme 9. září 2014 vernisáží a Loupežníky!

V úterý 9. září v 17. hodin Vás srdečně zveme na vernisáž výstavy a následná v 19 hodin na inscenaci Loupežníci, kterými otevřeme nadcházející sezonu. Výstava potrvá do 31. prosince 2014. V prostorách Divadla Reduta se představí díla malíře, grafika a ilustrátora Oty Janečka, dále malíře, grafika, sochaře  a ilustrátora prof. Borise Jirků a akademického sochaře a medailera Saši Zahradníka. 

 

14. 08. 2014

Zemřel pan Ondřej Mikulášek

Činohra Národního divadla Brno s hlubokým zármutkem oznamuje, že nás v sobotu 9. 8. 2014 náhle navždy opustil náš drahý kamarád a kolega, vynikající herec a dlouholetá opora činoherního souboru NdB, pan Ondřej Mikulášek.

 

17. 06. 2014

ŽÍTKOVSKÉ BOHYNĚ

Kateřina Tučková, Dodo Gombár

 

28. 05. 2014

Upoutávka k inscenaci Loupežníci

Předposlední premiérou této sezony je provokativní interpretace klasického německého textu LOUPEŽNÍCI Friedricha Schillera (1759-1805) v podobě současné gangsterky tarantinovského střihu má v režii Thomase Zielinského premiéru  5. června v Divadle Reduta. V hlavních rolích Petr Halberstadt a držitel Ceny Thálie Martin Siničák.

 

21. 05. 2014

PÁR MÍST ANETY LANGEROVÉ UŽ 28. ČERVNA V MAHENOVĚ DIVADLE!

Zpěvačka Aneta Langerová si projekt Pár míst vysnila. Svým způsobem shrnuje její dosavadní kariéru: připomíná známé a oblíbené písně v hudebně průzračné podobě – se smyčcovým triem. Je to projekt hodně osobní. S Anetou vystupují vynikající mladí muzikanti, všichni dohromady tvoří organismus s jedním srdcem a společným dechem. Každý koncert turné s názvem Pár míst je velkým zážitkem .

 

21. 05. 2014

Fotografie z celého světa zdobí Mahenovo divadlo!

V úterý 13. května v podvečerních hodinách jsme ve foyer Mahenova divadla zahájili výstavu fotografií STORIES Jana Šibíka. Autor byl vernisáži osobně přítomen!

 

19. 05. 2014

Ohlédnutí za Palubním deníkem Hanzelky a Zikmunda

Ve čtvrtek 8. května bylo publikum v Mahenově divadle svědkem mimořádné události. Inscenace PALUBNÍ DENÍK HANZELKY A ZIKMUNDA - kterou k nám přivezlo Městské divadlo Zlín - měla na prknech Mahenova divadla svoji derniéru. Představení svou vzácnou návštěvou poctil jeden z největších žijících českých cestovatelů a spisovatelů Miloslav Stingl , jenž je i ve věku 83 let stále aktivním pozorovatelem a komentátorem dění ve světě, a také paní Nina Ingrišová , manželka cestovatele, dokumentaristy a hudebního skladatele Eduarda Ingriše, který se proslavil přeplutím oceánu mezi Peru a Polynésií na balsovém voru. Po představení mohli diváci ochutnat víno a exotické občerstvení nebo si zakoupit jednu z knih o cestách známe cestovatelské dvojice.