Aktuality

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20 30 40 50   Následující   ››

Festival Janáček Brno 2020 se blíží

Již 28.září zahájíme 7. mezinárodní operní a hudební festival Janáček Brno 2020 premiérou Janáčkovy opery Osud! Během téměř tří týdnů vám nabídneme vynikající operní inscenace, koncertní řadu, a především výjimečné umělce, jako jsou Robert Carsen, Jakub Hrůša, Karita Mattila, Pavol Breslik, Pavel Haas Quartet, Bamberští symfonikové, Jan Bartoš a další.   

 

KONKURZ - 1. housle, hráč na bicí nástroje

Ředitel Národního divadla Brno vypisuje K O N K U R Z na místo hráče/hráčky orchestru Janáčkovy opery NdB  I. housle tutti -  celý pracovní úvazek - zástup za MD a  do skupiny bicích nástrojů -  celý pracovní úvazek    

 

Zkoušíme Janáčkův Osud s režisérem Robertem Carsenem!

Robert Carsen, který  patří rozhodně mezi světové režijní špičky, u nás  zkouší od konce srpna novou inscenaci Janáčkova Osudu. Premiéra bude zároveň slavnostním zahájením festivalu Janáček Brno 2020.Carsenovy  inscenace jsou ceněny hlavně pro jejich dramatické uchopení, poetiku a výtvarnou vytříbenost. V hlavních rolích se můžete těšit na Alžbětu Poláčkovou (Míla Válková) a v roli Živného se budou alternovat Enrico Casari a Philip Sheffield. Hudebního nastudování se ujme náš šéfdirigent Marko Ivanović.

 

Představení Lazebníka sevillského na hradě Špilberk 1.9. se ruší kvůli nepřízni počasí

Moc nás to mrzí, ale s ohledem na nepříznivé počasí rušíme dnešní (1. 9. 2020) představení Lazebník sevillský na hradě Špilberk. Zakoupené vstupenky si můžete vyměnit do 30. 11. 2020 za jakékoliv operní představení, které se má odehrát v sezóně 20/21 v našem Zákaznickém centru NdB. Děkujeme za pochopení!

 

Premiéry FERDY MRAVENCE jsou úspěšně za námi

O víkendu 22. a 23. srpna proběhly premiéry opery Ferda Mravenec skladatele Evžena Zámečníka. Premiéru jsme museli v červnu odložit a tak máme radost, že už může dělat radost divákům, hlavně dětem.  Jak funguje opera? To ví nejlíp Ferda Mravenec!  Podle režisérky Magdaleny Švecové se děti můžou těšit hlavně na sympatického uličníka  Ferdu Mravence, okouzlující Berušku a mírně zmateného Brouka Pytlíka! Na jezdící šnečí domek, mnoho dětiček Ploštice Ruměnice a spoustu všelijakých  druhů hmyzu. Inscenace je rozhodně barevná, živá a plná různých překvapení. Také se děti dozví, co je to vlastně opera a čím je zvláštní. Mladším dětem budeme vyprávět malé příběhy, které  možná znají z knížek Ondřeje Sekory. Chystáme několik vtípků i pro ty starší, stejně jako pro jejich rodiče.  Vydejte se s celou rodinou na veselou operu do Janáčkova divadla. Nejbližsí repríza je 12. září, další představení jsou od prosince. 

 

Významné životní jubileum prof. Václava Věžníka

Režisér Václav Věžník je významnou osobností české operní režie druhé poloviny 20. století. 1. srpna 2020 oslaví 90. narozeniny. Panu profesorovi bude věnováno představení Řeckých pašijí B. Martinů 20. 10. v Janáčkově divadle. Vedení Janáčkovy opery NdB by mu tak chtělo pogratulovat a poděkovat za jeho dlouholeté, významné působení v brněnské opeře. 2. července 2020 byla Václavu Věžníkovi udělena Pamětní medaile od Nadace Bohuslava Martinů „za celoživotní péči o operní dílo a odkaz Bohuslava Martinů“. Medaili předal na děkanátu Hudební fakulty JAMU ředitel Nadace prof. Jiří Hlaváč.

 

100. repríza Prodané nevěsty

V rámci Letního menu NdB jsme pro vás připravili samé krásné tituly a navíc za speciální ceny! Jako první představení v Janáčkově divadle po delší pauze hrajeme 100. reprízu PRODANÉ NEVĚSTY Bedřicha Smetany.  Přijďte se odreagovat na skvělou inscenaci v režii Ondřeje Havelky. Jako dárek k oslavě na vás  bude čekat ve foyer pivo, nebo limonáda zdarma. Těšíme se na vás!  

 

Opera na Špilberku 2020

Letní večery je nejlepší strávit pod hvězdami s hudbou, a proto soubor Janáčkovy opery NdB přináší již pátým rokem operní představení do romantického prostředí hradu Špilberk. Přijďte si za námi užít jedinečnou atmosféru open air představení. Začínáme 30. 6. s Lazebníkem sevillským. Těšíme se na Vás!  

 

Premiéry Řeckých pašijí a Ferdy Mravence jsou přesunuty

Vzhledem k současné situaci jsme přesunuli termíny dvou plánovaných operních premiér.  Premiéra  Ferdy Mravence bude  22. 8. 2020 v rámci Letního Menu NdB. Na  Řecké pašije se můžete těšit v rámci festivalu Janáček Brno. Premiéra se uskuteční 7. 10. 2020. Aktuální termíny představení již najdete v programu. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás!

 

Festival Janáček Brno 2020 bude!

Navzdory složité situaci se podařilo zachovat program, avizovaný v prosinci minulého roku, jen s minimem změn. 7. ročník festivalu Janáček Brno 2020, který se koná v termínu 28. 9. – 16. 10. 2020, tak bezpochyby naváže na mimořádné úspěchy minulých ročníků tohoto prestižního bienále, kdy Janáček Brno 2018 obdržel jako první v České republice prestižní ocenění The International Opera Awards – za nejlepší festival roku. Během téměř tří týdnů nabídne festival vynikající operní inscenace, koncertní řadu, a především výjimečné umělce, jako jsou Robert Carsen, Jakub Hrůša, Karita Mattila, Pavol Breslik, Pavel Haas Quartet, Bamberští symfonikové, Jan Bartoš a další. Pro aktuální program a informace navštivte www.janacek-brno.cz

 

Mimořádný open air koncert sezony 2019/2020

Přijďte si za námi užít letní podvečer na piazzettu Janáčkova divadla. Koncert, na kterém vystoupí sólisté , sbor a orchestr Janáčkovy opery,  se koná  1. července od 19 hodin.Tě šit se můžete na slavné operní melodie. Moderátoři: Hana Tomáš Briešťanská, Roman Blumaier   VSTUP VOLNÝ

 

Rozhovor s dirigentem Jakubem Kleckerem

Jaké to je zkoušet dětskou operu? Podívejte se na rozhovor a zjistěte, co zajímavého vás s Ferdou Mravencem čeká!

 

Rozhovor s režisérkou Magdalenou Švecovou

Začali jsme zkoušet Ferdu Mravence a tak Vám přinášíme rozhovor s režisérkou této inscenace Magdalenou Švecovou. Doufáme, že se s námi brzy vydáte do říše všelijakých broučků. Těšíme se na Vás!

 

#hudbousetoneprenasi

Náš šéfdirigent Marko Ivanović složil píseň k aktuální situaci a sólisté, sbor a orchestr ji nahráli z domu.  Nápad vznikl v rámci kampaně divadla Těšíme se na Vás!  #spolutozvladneme. Video bylo zveřejněno na našem youtube a facebooku a setkalo se s velkým úspěchem. Stále nám chodí pozivitní ohlasy a těší nás, že jsme Vám udělali radost, nebo aspoň trochu zpříjemnili tento čas. Děkujeme tak všem, kteří nás podporují a už se moc těšíme, až se s Vámi setkáme v našich hledištích.

 

Její pastorkyňa 20.4. od 20 hodin na ČT Art

Česká televize uvede v premiéře záznam reprízy inscenace L. Janáček: Její pastorkyňa uskutečněné v rámci přímého přenosu pro digitální platformu Opera vision.  Užijte si tak večer v naší společnosti 20.4. od 20 hodin na programu ČT Art.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20 30 40 50   Následující   ››