Aktuality

‹‹   Předchozí   10 20 30 32 33 34 35 36 37 38 39   Následující   ››

Izraelská pěvecká diva NOA poprvé v Brně

Světoznámá zpěvačka Achinoam Nini, vystupující pod uměleckým jménem NOA, zkrášlila koncertní sezonu brněnského Národního divadla nejen éterickým vzhledem, ale i exotickým hudebním zážitkem. Její první samostatný koncert v České republice proběhl v pondělí 6. 2. 2017 v Janáčkově divadle. Přestože pro české publikum není NOA natolik známá, srdce diváků si získala v podstatě okamžitě.

 

Kapela světového formátu na prknech Janáčkova divadla!

Sobotní hudební večer, který přichystalo francouzsko-skotské uskupení The Celtic Social Club pro diváky Janáčkova divadla, byl ukázkou famózní harmonie tradiční muziky s jinými hudebními směry. Na publikum tak čekala neotřelá současná adaptace keltských melodií, provedených skupinou skvělých hudebníků, protkaná Rock, Folk i Blues.

 

Vyjádření NdB k tragické události

Národní divadlo Brno vyslovuje hlubokou lítost nad páteční tragickou událostí, která předčasně ukončila představení  Je třeba zabít Sekala  v Mahenově divadle

 

100 zvířat v divadelním šapitó

Nenechte se zmást, nejde o cirkusové přestavení se zvířaty, ale o koncertní sezonu NdB, která odehrála hudební kus netradičně v šapitó uprostřed lužáneckého parku. Kapela „100 zvířat“ ukázala, že projekt, jenž divadelní desky a kulturu přiblíží široké komunitě města, má smysl, a vytvořila tak skvělou atmosféru.         

 

Michal Pavlíček a Monika Načeva se smyčcovým kvartetem Pavla Bořkovce

V Mahenově divadle se v pondělí 18. 4. 2016 uskutečnil společný koncert Michala Pavlíčka a zpěvačky Moniky Načevy. Vystoupení, které proběhlo v rámci turné „Možnosti tu ještě sou“, doplnilo smyčcové kvarteto Pavla Bořkovce. 

 

ZÁPIS ze zasedání DOZORČÍ RADY NÁRODNÍHO DIVADLA BRNO, p.o.

konaného ve středu 4. listopadu 2015 v 15:30 hodin  v ředitelském salonku v Janáčkově divadle

 

Harrison Kennedy se svým projektem poprvé v ČR (jeden z nejlepších amerických bluesových interpretů v Brně)!

V letošní koncertní sezoně NdB chystáme již druhý velkolepý zahraniční koncert. Janáčkovo divadlo rozezní světový blues v podání mezinárodně složené skupiny Cross Border Blues!

 

Kapela Kryštof zahájila akustické turné v Mahence

NdB se stalo prvním dějištěm JenomPísničkyTour 2018 

 

Aktuality

 

REKORDNÍ ROK NÁRODNÍHO DIVADLA BRNO

Rok 2015 znamenal pro NdB kromě řady vydařených nových inscenací všech souborů i rekordní tržby, které utratili diváci za vstupenky. Poprvé byla překonána hranice 56 milionů korun. 

 

Nezmaři nezmařili na koncertě ani minutu

V pořadí již sedmý koncert na prknech Národního divadla v Brně nabídl opět ojedinělý zážitek, a to v podobě kombinace folku s klasikou. V Mahenově divadle totiž v neděli 29. 1. 2017 vystoupila nostalgicky známá kapela Nezmaři za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Na své si tak jistě přišli trampingem odchovaní diváci, někdejší fanoušci Porty, ale zkrátka i milovníci dobré pohodové, a přece kvalitní hudby.

 

Jiří Pavlica & Hradišťan & Vlasta Redl s kapelou

V úterý 22. 3. 2016 uvítalo Mahenovo divadlo speciální směsici hostů. Ve vyprodaném sále se zde uskutečnil společný koncert Jiřího Pavlici s Hradišťanem a Vlasty Redla s kapelou. Celý večer se tak nesl ve znamení příhodného symbolu „&“. 

 

Diváci byli nadšeni

Ani letošní koncertní sezona se neobešla bez oblíbených jmen sourozenců Ulrychových. V sobotu 27. 1. 2018 se v Mahenově divadle uskutečnil další z jedinečných koncertů.

 

Statut festivalu Janáček Brno

 
‹‹   Předchozí   10 20 30 32 33 34 35 36 37 38 39   Následující   ››