aktuality

6. 10. 2014

Role z Janáčkových oper patří k mým nejoblíbenějším

Jako preview nadcházejícího Mezinárodního divadelního a hudebního festivalu Janáček Brno uvedla včera Janáčkova opera NdB výraznou inscenaci opery Osud Leoše Janáčka. V roli Míly Válkové se představila sólistka Janáčkovy opery NdB, Pavla Vykopalová, které jsme při této příležitosti položili v divadelní restauraci Bohéma hned několik otázek. Pavlu Vykopalovou můžete vidět znovu v inscenaci opery Osud, a sice ve středu 5. listopadu.

 

3. 10. 2014

Osudová nabídka pro studenty středních a vysokých škol!

Chcete být součástí jedné z největší kulturní události letošního roku v Brně? Festival Janáček Brno je tu! Již tuto neděli otevírá Janáčkovo divadlo své brány veřejnosti na první preview akci festivalu. Studuješ na střední nebo vysoké škole? Chceš ochutnat festival? Využij naší limitované nabídky, kdy za neuvěřitelných 50,- Kč můžeš shlédnout jedno z nejvýraznějších děl operní tvorby 20. století.

 

3. 10. 2014

Janáčkova opera vzpomene 100. výročí narození Bohumíra Lišky

Bohumír Liška (1940-1955) působil jako dirigent opery Zemského, později Státního divadla v Brně v letech 1940-1955. K tomuto výročí je mu věnováno představení Rusalky A. Dvořáka v Janáčkově divadle 4. 10. 2014 v 19. hodin

 

30. 09. 2014

Speciální dárek pro ty, co věří i nevěří na Osud

Při koupi dvou a více vstupenek na inscenaci opery Osud Leoše Janáčka od nás získáte jedinečné vydání knihy v limitované edic, Káťa Kabanová na brněnském jevišti.

 

23. 09. 2014

Zahájení registrace na konferenci Opera Europa Brno/Ostrava podzim 2014

V září byla otevřena registrace pro zájemce o mezinárodní konferenci Opera Europa Brno/Ostrava podzim 2014.

 

18. 09. 2014

Janáčkův Osud jako preview festivalu

Mezinárodní divadelní a hudební festival Janáček Brno 2014 je již za dveřmi. Nalaďte se na festivalovou atmosféru společně s námi a nenechte si ujít inscenace opery Osud v Janáčkově divadle.

 

17. 09. 2014

Tři stovky a dvě šedesátky

To jsou významná říjnová výročí uměleckých osobností v historii Janáčkovy opery v Brně, které se výrazně podíleli na budování jména samotné opery, ale i Národního divadla Brno. 

 

16. 09. 2014

Minioperní miny explodují v atriu brněnské Reduty

Září je zejména na jižní Moravě měsícem mladého vína. Brněnský Ensemble Opera Diversa si pro tento čas připravil  trochu netradiční večer bujarých minioper, inscenovaných tentokrát v atriu brněnské Reduty, tedy tam, kde se obvykle nehrává.  

 

15. 09. 2014

Requiem je pro mne unikátní neuvěřitelnou mírou duchovní hloubky a intimity

Antonín Dvořák: Requiem Mimořádné dílo v mimořádném provedení. Po loňském mimořádném úspěchu uvedení Verdiho Requiem v podzimním období, kdy si připomínáme památku zesnulých, se Národní divadlo Brno rozhodlo zařadit do svého programu další slavné zpracování této mše za zemřelé. Letos, v Roce české hudby, padla volba na skladbu Antonína Dvořáka. Hluboce věřící Dvořák složil Requiem pro sóla, sbor a orchestr na text latinské smuteční mše ve svých devětačtyřiceti letech a vytvořil silné a jímavé dílo.

 

12. 09. 2014

Pocta Rafaelu Kubelíkovi

Dnešní operní představení Rusalky Antonína Dvořáka je věnováno 100. výročí narození slavného dirigenta Rafaela Kubelíka, který působil v letech 1939-1941 jako dirigent a umělecký šéf opery Zemského divadla v Brně.