aktuality

27. 01. 2014

Slavná barokní opera v Redutě

Hrdá královna, trojský hrdina, tragická láska, město v plamenech... to vše jsou jedinečné ingredience. Přidejte krásnou a emotivní hudbu a na světě je barokní opera italského skladatele Domenica Sarriho (1676-1744) Didone abbandonata na libreto Pietra Metastasia .

 

22. 01. 2014

Derniéra Snu noci svatojánské s polskou superstar v roli Oberona!

V sobotu 15. února máte poslední možnost vidět v Janáčkově divadle hravou alžbětinskou féerii, rozehrávající na jevišti s humorem a lehkostí křehký svět Shakespearovy fantazie plný lesních vil a elfů. 

 

16. 01. 2014

19.2. v roli Carmen Andrea Kalivodová!

Přední česká operní pěvkyně Andrea Kalivodová vystoupí v Brně ve své životní roli! Nesmírně talentovanou, atraktivní a temperamentní umělkyni, která se kromě opery věnuje i muzikálu, máte jedinečnou možnost vidět jako Carmen 19. 2. v Janáčkově divadle!

 

2. 01. 2014

Podívejte se na fotky ze silvestrovského představení!

Janáčkova opera se rozloučila se starým rokem galavečerem španělských operetních melodií. Úspěšný koncert se zahraničními sólisty, tanečními čísly a temperamentní, vášnivou hudbou si můžete poslechnout ještě 4. ledna od 17 hodin!

 

24. 12. 2013

Vycházející hvězda italské opery míří do Brna!

Poslední Carmen v tomto roce bude mít významného hosta!

 

13. 12. 2013

Silvestrovský galavečer se blíží!

Zarzuela gala – to je silvestrovský koktejl temperamentního flamenca, zábavy, španělských operetních melodií a dobré nálady. Zapomeňte na okolní zimu a oslavte příchod nového roku ve společnosti umělců nejpovolanějších - španělského dirigenta Davida Hernanda Rica, argentinské sopranistky Any Caroliny Diz a mexického tenoristy Rafaela Álvareze!

 

5. 12. 2013

Bludný Holanďan Richard Haan: Rodina je mým přístavem

Přední český barytonista, držitel ceny Thálie a v neposlední řadě vytrvalostní plavec Richard Haan je představitelem hlavní role v nové inscenaci Národního divadla Brno Bludný Holanďan, kterou premiérově ztvárnil 29. 9. v Janáčkově divadle v Brně. O symbolice, propojující jeho životní cesty s hrdinou Wagnerovy opery, napsal i autobiografickou knihu „Bludný Holanďan v La Manchi nezabloudil.

 

3. 12. 2013

Přivítejte Nový rok v opeře!

Zarzuela gala – to je silvestrovský koktejl temperamentního flamenca, zábavy, španělských operetních melodií a dobré nálady.

 

21. 11. 2013

První den španělského turné - PŘESUN

Ve středu odjel náš soubor na turné do Španělska, a vy máte možnost sledovat jeho cestu krok za krokem! V každodenních fotoreportážích přímo z místa se tu s vámi celý týden budeme dělit o zážitky, úspěchy i atmosféru z jednotlivých koncertů! Začínáme!

 

18. 11. 2013

Rozhovor se španělským barytonistou Luisem Cansinem

Představením Sicilské nešpory a velkým úspěchem skončil včera Verdiho týden. Jako malou vzpomínku si teď můžete přečíst rozhovor s umělcem, který se Vám v rámci této přehlídky Verdiho velkolepých oper představil hned několikrát – jako Nabucco, Amonasro a Guido di Montfort.