aktuality

27. 03. 2012

Dnes slavíme Mezinárodní den divadla s nejlepší operní inscenací roku 2011 - TURANDOT

MEZINÁRODNÍ DEN DIVADLA byl založen v roce 1961 Mezinárodním divadelním institutem. Tento den slaví každoročně 27. března celá mezinárodní divadelní obec. Při této příležitosti se organizují různé národní i mezinárodní divadelní akce – k nejvýznamnějším z nich patří Mezinárodní poselství – z podnětu Mezinárodního divadelního institutu je každoročně jeho autorem vybraná světově proslulá divadelní osobnost.

 

20. 03. 2012

Prožijte hluboký duchovní zážitek

Soubor Janáčkovy opery Vás zve na mimořádný koncert, na kterém zazní oratorium Antonína Dvořáka pro sóla, sbor a orchestr, které patří k vrcholům světového repertoáru.

 

20. 03. 2012

Oblíbený workshop k představení Papageno hraje na kouzelnou flétnu už dnes odpoledne!

Oslavte s námi Mezinárodní den divadlo pro děti a mládež! Workshop se koná v Janáčkově divadle na zkušebním jevišti v úterý 20. 3. 2012 v 17 hodin. Vstup pouze služebním vchodem! Vstupenky za 50,- Kč zakoupíte v předprodeji NDB nebo na místě před začátkem workshopu.

 

9. 03. 2012

Světový barytonista Vladimír Chmelo - Z New Yorku do Brna

Mimořádnou příležitost budou mít brněnští diváci v průběhu měsíce března. V Janáčkově opeře vystoupí Vladimír Chmelo, který se právě vrátil zpět po úspěšném účinkování v newyorské Metropolitní opeře v roli Sharplesse v inscenaci světoznámé opery G. Pucciniho Madama Butterfly.

 

3. 02. 2012

Rusalka Vladimíra Morávka je mystérium o lásce, prohře a spasení

Slavnostní premiéra: 24. 2. 2012 v Janáčkově divadle. Dirigent: Jaroslav Kyzlink. Režie: Vladimír Morávek. Scéna: Daniel Dvořák. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková.   

 

3. 02. 2012

Turandot zazpívá 4. 2. jedna z nejpůsobivějších pěveckých osobností dnešní doby, Lada Biriucov

V titulní roli nádherné opery G. Pucciniho TURANDOT vystoupí vynikající sopranistka Lada Biriucov místo ochořelé Susanne Schimack.

 

3. 02. 2012

Figarova svatba ve Vile Tugendhat

Geniální opera W. A. Mozarta v inscenaci, která hýbe Brnem. Uvádíme pouze dvakrát, 17. a 28. února v Mahenově divadle.

 

9. 01. 2012

V představení La Traviata se poprvé představí vycházející slovenská operní hvězda Andrea Vizvári

Mladá talentovaná sopranistka Adrea Vizvári vystoupí v roli Violetty ve slavné romantické opeře G. Verdiho LA TRAVIATA o nešťastné lásce proslulé pařížské kurtizány (podle románu A. Dumase ml. Dáma s kaméliemi).