aktuality

2. 02. 2011

Nixon v Číně - unikátní možnost spatřit v Brně operu z dob studené války

Nenechte si ujít další přenos představení z Metropolitní opery v New Yorku v HD kvalitě! Vynikající pěvecké obsazení: James Maddalena (Richard Nixon), Janis Kelly (Pat Nixon), Robert Brubaker (Mao Tse-Tung), Kathleen (Kim Chiang Ch'ing), Richard Paul Fink (Henry Kissinger), Russell Braun (Chou En-Lai).  Představení v původní režii Petera Sellarse proběhne za řízení samotného skladatele této opery Johna Adamse.

 

27. 01. 2011

Opera Její pastorkyňa Leoše Janáčka ve vynikajícím novém obsazení - pouze dvakrát v této sezoně!

Poprvé se představí dva přední sólisté Janáčkovy opery, Pavla Vykopalová jako Jenůfa a Peter Berger jako Števa. Dále uvidíte Adrianu Hlavsovou (Kostelnička), Ivana Choupenitche (Laca), Jitku Zerhauovou (Stařenka) a další. Hrajeme pouze 6. 2. a 16. 2. 2011 v Janáčkově divadle.

 

27. 01. 2011

Prožijte svátek zamilovaných v opeře

Mimořádná únorová nabídka opery. Dvě vstupenky pro pár za cenu jedné.

 

29. 12. 2010

PF 2011

Vážení a milí diváci, milovníci operního umění a příznivci Janáčkovy opery Národního divadla Brno. Přejeme Vám vše dobré v roce 2011, zejména hodně zdraví, štěstí v osobním životě, pracovní úspěchy a nekonečnou řadu uměleckých zážitků při představeních Janáčkovy opery na prknech Janáčkova divadla, Mahenova divadla a Divadla Reduta. Váš soubor Janáčkovy opery NDB

 

29. 12. 2010

Silvestrovský Netopýr s překvapením

Máme pro vás připraveno silvestrovské překvapení. V komickém čísle vystoupí vedení Janáčkovy opery!

 

29. 12. 2010

Změna představení dne 30. 12. Uvedeme Madama Butterfly ve vynikajícím obsazení!

Vážení diváci, upozorňujeme vás na změnu představení v Janáčkově divadle dne 30. 12. 2010. Z důvodu nemoci jedné z protagonistek představení Gianni Schicchi / Komedianti bude uveden mimořádně úspěšný titul z našeho repertoáru, Madama Butterfly Giacoma Pucciniho.  Návštěvníci představení dostanou možnost 50% slevy na jedno z následujících dvou představení Gianni Schicchi / Komedianti  dne 11. ledna anebo 9. února 2011. Pokud návštěvníci vstupenky nevyužijí, mohou je vracet do 14. ledna v předprodeji Národního divadla Brno. Všem divákům se za nenadálou situaci omlouváme a děkujeme za pochopení.

 

14. 12. 2010

Hvězdou vánočního koncertu v opeře bude skvělá Carin Filipčić

Vánoce v opeře. Velký vánoční koncert s podtitulem "Ze staré Evropy do Nového světa." Pouze ve dvou provedeních 29. 12. a 6.1. 2011 v Janáčkově divadle pod vedením nového hudebního šéfa Caspara Richtera.

 

2. 12. 2010

Vánoce v opeře: Ze staré Evropy do nového světa

Sváteční komponovaný večer, ve kterém se budete moci zaposlouchat do krásných melodií inspirovaných vánočními svátky. Na své si přijdou příznivci vážné hudby, zasníte se při vánočních koledách a na programu budou také známé vánoční filmové melodie. 

 

30. 11. 2010

Gianni Schicchi a Komedianti už v prosinci opět na jevišti Janáčkova divadla

Vynikající inscenace, která netradiční a velmi působivě propojuje dvě italské opery – Pucciniho komedii Gianni Schicchi a Leoncavallovo veristické drama Komedianti, je dílem režiséra a známého entertainera Ondřeje Havelky a dirigenta Jaroslava Kyzlinka. V hlavních rolích uvidíte naše přední sólisty Pavlu Vykopalovou, Romana Janála, Michala Lehotského, Jiřího Sulženka a další.

 

26. 11. 2010

Jak se zkouší opera

Workshop pro děti, neděle 5.12. ve 14 hodin, Janáčkovo divadlo (zkušební jeviště), vstup vchodem pro zaměstnance, vstupenky za 50 Kč v předprodeji NDB.