aktuality

15. 03. 2011

V roli Turandot vystoupí světoznámá diva Eva Urbanová

Blíží se největší událost sezony! Premiéra opery Turandot, která se uskuteční 29. 4. 2011. Jedna z nekrásnějších oper G. Pucciniho zazní v Brně po dlouhých patnácti letech ve vynikajícím obsazení! Incenační tým slibuje zážitek světových parametrů: hudební nastudování - Jakub Klecker, režie - Jiří Nekvasil, scéna - Daniel Dvořák, kostýmy - Simona Rybáková.  

 

11. 03. 2011

Příběh lásky a nekonečné touhy je zpět

Jednu z nejkrásnějších ruských oper, Evžena Oněgina P. I. Čajkovského, uvádíme ve třech reprízách 26. března, 14. dubna a 18. května 2011 pod taktovkou dirigenta Jaroslava Kyzlinka.

 

11. 03. 2011

Seznamte se s operním orchestrem

Pořádáme další workshop pro děti, tentokrát jeden z nejoblíbenějších - Seznamte se s operním orchestrem. Přijďte se svými ratolestmi v sobotu 19. 3. do Janáčkova divadla. Pozor! Vejděte prosím do divadla zaměstnaneckým vchodem (na opačné straně budovy od hlavního vchodu). Vstupenky za 50 Kč jsou k dispozici výhradně v předprodeji! Neváhejte, kapacita míst je z důvodu omezeného prostoru zkušebního jeviště omezena.

 

27. 02. 2011

Janáčkova opera získala dvě nominace na Cenu Thálie za rok 2010

Michaela Kapustová za titulní roli v Popelce Gioachina Rossiniho a Richard Haan za roli Sebastiana v Nížině Eugena d´Alberta. V širší nominaci pak dále Tomáš Kořínek za roli Dona Ramira v Popelce a Jaroslav Březina za roli Matěje Broučka v inscenaci Výlet pana Broučka do Měsíce Leoše Janáčka.

 

27. 02. 2011

V Popelce vystoupí vynikající chorvatská mezzosopranistka Helena Lucić

Svěží barevná pohádka s prvky pop artu. Vezměte celou rodinu a přijďte se pobavit při nesmrtelném příběhu lásky v krásném prostředí Mahenova divadla. Inscenace opery Gioachina Rossiniho v režii Rocca vás zcela jistě nenechá sedět v klidu!

 

22. 02. 2011

Když se hraje o lásku žen - Talkshow Radima Uzla

Zveme vás na talkshow Radima Uzla, známého sexuologa a odborníka na partnerské vztahy a také milovníka oper. Malá scéna Mahenova divadla, čtvrtek 24. 2., 17.30 hodin. Vstup volný (volné vstupenky k dispozici v předprodeji NDB, Dvořákova 11).

 

18. 02. 2011

Velký rozhovor s režisérkou Figarovy svatby - Annette Jahns

Operní pěvkyně a režisérka Annette Jahns pracovala s takovými osobnostmi divadelní režie jako např. Ruth Berghaus, Peterem Konwitschnym a Pinou Bausch. Divadelní režii vnímá jako vytváření nového světa, který má svou vlastní logiku. V hudbě hledá východisko, které není v rozporu se skladbou a příběhem, ale vypovídá o dnešku a o nás.

 

18. 02. 2011

Představujeme vám inscenační tým Figarovy svatby

Premiéra nové inscenace Figarovy svatby, na kterou se můžete těšit už 25. února 2011, bude dílem německého týmu. Bude se jednat o první operní premiéru, kterou hudebně nastuduje nový hudební šéf NDB Caspar Richter. Režii má Annette Jahns a výtvarníkem scény a kostýmů je Sebastian Stiebert. 

 

18. 02. 2011

Cena DIVA 2010

Vybírejte to nejlepší z premiér Národního divadla Brno v roce 2010. Hlasování probíhá do 10. 3. 2011.

 

2. 02. 2011

Nixon v Číně - unikátní možnost spatřit v Brně operu z dob studené války

Nenechte si ujít další přenos představení z Metropolitní opery v New Yorku v HD kvalitě! Vynikající pěvecké obsazení: James Maddalena (Richard Nixon), Janis Kelly (Pat Nixon), Robert Brubaker (Mao Tse-Tung), Kathleen (Kim Chiang Ch'ing), Richard Paul Fink (Henry Kissinger), Russell Braun (Chou En-Lai).  Představení v původní režii Petera Sellarse proběhne za řízení samotného skladatele této opery Johna Adamse.