26. 02. 2018

Únorové (foto)ohlédnutí | Piková dáma

Zcela vyprodaná inscenace Piková dáma, opěvující recenze a nadšené operní publikum, takový byl únor Janáčkovy opery NdB... sezóna nebezpečných vztahů pokračuje, děkujeme za vaši přízeň! 

 

26. 02. 2018

Zápisník nezmizelé | Tosca na BVV

Brněnské výstaviště se každou další inscenací jeví, jako ideální působiště Janáčkovy opery NdB, v průběhu oprav Janáčkova divadla. Přijďte i vy zažít světovou operu v multifunkčním pavilonu. 

 

22. 02. 2018

Skonal Evžen Zámečník - Čest jeho památce!

Po dlouhé nemoci zemřel v pondělí významný brněnský skladatel a dirigent Evžen Zámečník. S brněnskou operou jej pojilo nejen uvedení jeho dvou dětských oper Ferda Mravenec a Brouk Pytlík, Evžen Zámečník zde působil v letech 1989-94 i jako dramaturg operního souboru. Čest jeho památce!

 

20. 02. 2018

Recenze Lidových novin | Lekce z operní závislosti

Další z recenzí k premiéře inscenace Piková dáma, odráží bezprostřední pocity operní kritičky Heleny Havlíkové z Lidových novin.

 

19. 02. 2018

DĚTSKÁ SOUTĚŽ - Boty pro kocoura!

Náš inscenační tým je připravený vyslat kocoura do světa, jen Frantík si stále neví rady. Aby mohl náš kocour vyrazit do světa, potřebuje boty. Frantík mu je ušije, jen neví, jak by takové správné boty pro odvážného kocoura měly vypadat a potřebuje proto pomoc od dětí.  Vyhlašujeme tedy soutěž o nejlepší návrh bot pro děti do 9 let!

 

19. 02. 2018

Recenze | Piková Dáma – povedená halucinace v psychiatrické léčebně

Přinášíme vám čerstvou a obsáhlou recenzi časopisu Harmonie, jejíž autorem je novinář Lukáš Pavlica. Přejeme vám příjemné čtení! Jelikož jsou všechna předtavení Pikové dámy zcela vyprodaná, sledujte nadále naše stránky, abyste si včas stihli objednat vstupenky na příští sezónu . 

 

14. 02. 2018

Velký návrat hraběnky Soni Červené!

S velkou radostí vítáme Soňu Červenou zpět na prknech Mahenova divadla    Osudová láska k Janáčkově opeře a síla vůle provází neuvěřitelný návrat, který nyní zažívá inscenace Piková dáma. Po těžkém úrazu a náročné operaci, se nám vrací Soňa Červená v roli hraběnky!  

 

14. 02. 2018

Piková dáma - upozornění na stroboskopické efekty

Janáčkova opera NdB varuje citlivé návštěvníky na  stroboskopické efekty , které doprovází inscenaci Piková dáma. 

 

12. 02. 2018

Tosca - režisér Jiří Heřman se vrací na brněnské výstaviště

Umělecký šéf Janáčkovy opery NdB a režisér Jiří Heřman, sklidil na brněnském výstavišti obrovský ohlas s operou Faust a Markéta. Nyní se na výstaviště vrací s hvězdně obsazenou inscenací Tosca. 

 

12. 02. 2018

Obrazem - Předpremiérové kukátko do nitra Pikové dámy

Janáčkova opera NdB má za sebou beznadějně zaplněné předpremiérové kukátko k inscenaci Piková dáma. 

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20 30 40   Následující   ››