24. 03. 2014

Polské speciality v divadelní restauraci Bohéma

Kdo by to mohl tušit, že divadlo předběhne film? To co vidíte na jevišti, můžete záhy přímo ochutnat.

 

19. 03. 2014

Virtuóz 20. století s moskevským srdcem - Ilya Gaisin exkluzivně v Janáčkově divadle

Ilya Gaisin patří ve věku 30ti let mezi nejvyhledávanější mladé dirigenty současnosti. Na svůj věk dirigoval již více než 20 orchestrů. Navíc své excelentní hudební nadání zúročuje také coby houslista. Je dvorním hráčem značky Stradivarius. Ilya Gaisin bude exkluzivním hostem souboru Janáčkovy opery Národního divadla Brno a v úterý 29. dubna 2014 povede představení Eugen Onegin v Janáčkově divadle. Přijďte si poslechnout umění tohoto výjimečného talentu.

 

14. 03. 2014

Už jste někdy snídali v opeře?

Chcete se dozvědět více o tom, jak pracují inscenátoři? Co vlastně spustí ten neuvěřitelný a mnohdy až dobrodružný kreativní proces, kdy v mysli tvůrců vznikají nápady, které potom celá řada nejrůznějších uměleckých profesí zhmotní do reálné podoby operního představení? Nebo se dokonce vy sami chcete na tvorbě divadelních produkcí podílet a zajímá vás, čím byste mohli přispět? Nechte se inspirovat dvěma talentovanými mladými muži, nahlédněte do tajů skutečné kreativní práce a přitom si dejte ještě vydatnou snídani.

 

14. 03. 2014

Janáčkova opera exkluzivně pro Velikonoční festival duchovní hudby

17. 4. 2014, 19.00 hod., Janáčkovo divadlo

 

13. 02. 2014

Rozhovor s režisérem Tomášem Pilařem

Režisér Tomáš Pilař je jedním z nejvýraznějších talentů nastupující režisérské generace. V Janáčkově opeře právě připravuje novou inscenaci Polská krev, kterou můžete premiérově vidět již 28. března. Přečtěte si rozhovor, v němž prozrazuje něco o tom, jak bude nová opereta vypadat, o tom, kde hledá inspiraci, i o jeho dalších projektech!

 

27. 01. 2014

Slavná barokní opera v Redutě

Hrdá královna, trojský hrdina, tragická láska, město v plamenech... to vše jsou jedinečné ingredience. Přidejte krásnou a emotivní hudbu a na světě je barokní opera italského skladatele Domenica Sarriho (1676-1744) Didone abbandonata na libreto Pietra Metastasia .

 

22. 01. 2014

Derniéra Snu noci svatojánské s polskou superstar v roli Oberona!

V sobotu 15. února máte poslední možnost vidět v Janáčkově divadle hravou alžbětinskou féerii, rozehrávající na jevišti s humorem a lehkostí křehký svět Shakespearovy fantazie plný lesních vil a elfů. 

 

16. 01. 2014

19.2. v roli Carmen Andrea Kalivodová!

Přední česká operní pěvkyně Andrea Kalivodová vystoupí v Brně ve své životní roli! Nesmírně talentovanou, atraktivní a temperamentní umělkyni, která se kromě opery věnuje i muzikálu, máte jedinečnou možnost vidět jako Carmen 19. 2. v Janáčkově divadle!

 

2. 01. 2014

Podívejte se na fotky ze silvestrovského představení!

Janáčkova opera se rozloučila se starým rokem galavečerem španělských operetních melodií. Úspěšný koncert se zahraničními sólisty, tanečními čísly a temperamentní, vášnivou hudbou si můžete poslechnout ještě 4. ledna od 17 hodin!