30. 09. 2014

Speciální dárek pro ty, co věří i nevěří na Osud

Při koupi dvou a více vstupenek na inscenaci opery Osud Leoše Janáčka od nás získáte jedinečné vydání knihy v limitované edic, Káťa Kabanová na brněnském jevišti.

 

23. 09. 2014

Zahájení registrace na konferenci Opera Europa Brno/Ostrava podzim 2014

V září byla otevřena registrace pro zájemce o mezinárodní konferenci Opera Europa Brno/Ostrava podzim 2014.

 

18. 09. 2014

Janáčkův Osud jako preview festivalu

Mezinárodní divadelní a hudební festival Janáček Brno 2014 je již za dveřmi. Nalaďte se na festivalovou atmosféru společně s námi a nenechte si ujít inscenace opery Osud v Janáčkově divadle.

 

17. 09. 2014

Tři stovky a dvě šedesátky

To jsou významná říjnová výročí uměleckých osobností v historii Janáčkovy opery v Brně, které se výrazně podíleli na budování jména samotné opery, ale i Národního divadla Brno. 

 

16. 09. 2014

Minioperní miny explodují v atriu brněnské Reduty

Září je zejména na jižní Moravě měsícem mladého vína. Brněnský Ensemble Opera Diversa si pro tento čas připravil  trochu netradiční večer bujarých minioper, inscenovaných tentokrát v atriu brněnské Reduty, tedy tam, kde se obvykle nehrává.  

 

15. 09. 2014

Requiem je pro mne unikátní neuvěřitelnou mírou duchovní hloubky a intimity

Antonín Dvořák: Requiem Mimořádné dílo v mimořádném provedení. Po loňském mimořádném úspěchu uvedení Verdiho Requiem v podzimním období, kdy si připomínáme památku zesnulých, se Národní divadlo Brno rozhodlo zařadit do svého programu další slavné zpracování této mše za zemřelé. Letos, v Roce české hudby, padla volba na skladbu Antonína Dvořáka. Hluboce věřící Dvořák složil Requiem pro sóla, sbor a orchestr na text latinské smuteční mše ve svých devětačtyřiceti letech a vytvořil silné a jímavé dílo.

 

12. 09. 2014

Pocta Rafaelu Kubelíkovi

Dnešní operní představení Rusalky Antonína Dvořáka je věnováno 100. výročí narození slavného dirigenta Rafaela Kubelíka, který působil v letech 1939-1941 jako dirigent a umělecký šéf opery Zemského divadla v Brně. 

 

11. 09. 2014

Chopit se své práce s nejvyšším nasazením a nezklamat publikum

říká vždy usměvavá Marta Reichelová, nová sólistka Janáčkovy opery NdB. S Martou jsme si povídali o jejím působení v NdB, o začátcích její kariéry nebo třeba i o zpívání u ohně. "Tak čtěte!", říká Marta s úsměvem :-)  

 

9. 09. 2014

Půjde o mimořádný zážitek!

26. září uvede Janáčkova opera NdB jedinečný  symfonický koncert v podání orchestru Janáčkovy opery pod taktovkou šéfdirigenta Jakuba Kleckera. Právě s ním si můžete přečíst aktuální interview na téma samotného koncertu v rámci Roku české hudby, ale třeba i na téma nové divadelní kampaně.  

 

8. 09. 2014

Novou sólistkou Janáčkovy opery NdB se dnes stala Marta Reichelová

Vítáme mezi námi novou sólistku Janáčkovy opery NdB, Martu Reichelovou. Martu můžete vidět již 19. října 2014 v představení Polská krev v Janáčkově divadle.