2. 01. 2014

Podívejte se na fotky ze silvestrovského představení!

Janáčkova opera se rozloučila se starým rokem galavečerem španělských operetních melodií. Úspěšný koncert se zahraničními sólisty, tanečními čísly a temperamentní, vášnivou hudbou si můžete poslechnout ještě 4. ledna od 17 hodin!

 

24. 12. 2013

Vycházející hvězda italské opery míří do Brna!

Poslední Carmen v tomto roce bude mít významného hosta!

 

13. 12. 2013

Silvestrovský galavečer se blíží!

Zarzuela gala – to je silvestrovský koktejl temperamentního flamenca, zábavy, španělských operetních melodií a dobré nálady. Zapomeňte na okolní zimu a oslavte příchod nového roku ve společnosti umělců nejpovolanějších - španělského dirigenta Davida Hernanda Rica, argentinské sopranistky Any Caroliny Diz a mexického tenoristy Rafaela Álvareze!

 

5. 12. 2013

Bludný Holanďan Richard Haan: Rodina je mým přístavem

Přední český barytonista, držitel ceny Thálie a v neposlední řadě vytrvalostní plavec Richard Haan je představitelem hlavní role v nové inscenaci Národního divadla Brno Bludný Holanďan, kterou premiérově ztvárnil 29. 9. v Janáčkově divadle v Brně. O symbolice, propojující jeho životní cesty s hrdinou Wagnerovy opery, napsal i autobiografickou knihu „Bludný Holanďan v La Manchi nezabloudil.

 

3. 12. 2013

Přivítejte Nový rok v opeře!

Zarzuela gala – to je silvestrovský koktejl temperamentního flamenca, zábavy, španělských operetních melodií a dobré nálady.

 

21. 11. 2013

První den španělského turné - PŘESUN

Ve středu odjel náš soubor na turné do Španělska, a vy máte možnost sledovat jeho cestu krok za krokem! V každodenních fotoreportážích přímo z místa se tu s vámi celý týden budeme dělit o zážitky, úspěchy i atmosféru z jednotlivých koncertů! Začínáme!

 

18. 11. 2013

Rozhovor se španělským barytonistou Luisem Cansinem

Představením Sicilské nešpory a velkým úspěchem skončil včera Verdiho týden. Jako malou vzpomínku si teď můžete přečíst rozhovor s umělcem, který se Vám v rámci této přehlídky Verdiho velkolepých oper představil hned několikrát – jako Nabucco, Amonasro a Guido di Montfort.

 

12. 11. 2013

Rozhovor s Violettou z La traviaty, sopranistkou Martinou Zadro

Tato krásná slovinsko-chorvatská sopranistka vystudovala Hudební akademii v Zagrebu. Následovalo studium na Akademii múzických umění v Grazu, hodiny zpěvu s operní hvězdou Annou Moffo, Vitomirem Marofem, jedním z hlavních zpěváků chorvatské Národní opery, a nakonec také se slovenskou profesorkou Evou Blahovou. Martina Zadro posbírala velkou řadu hudebních cen, odborná kritika o ní hovoří  v superlativech. Bývá  častým a vítaným hostem významných hudebních událostí v České Republice. Několikrát účinkovala například v Národní opeře v Praze, v inscenacích Figarova svatba nebo Kouzelná flétna. Objevila se také ve Státní opeře jako Micaela v Bizetově Carmen, a to samozřejmě zdaleka není vše. Tato úžasně milá dáma, kterou můžete obdivovat jako Violettu v dnešní La traviatě, si našla čas mezi kostýmní a aranžovací zkouškou a  souhlasila s malým interview.

 

12. 11. 2013

Ilja Silchukov: často se mi stává, že člověk, který hraje mého syna, je starší než já

Tomuto běloruskému barytonistovi je teprve 31 let, doma v Minsku se hudbě věnoval už od útlého věku. Studoval sbormistrovství na Státní akademii v Minsku, poté následovalo studium zpěvu na Hudební škole Mikhaila Glinka. V roce 2007 dokončil postgraduální kurz pod taktovkou Pyotra Ridigera.  I přes své mládí získal Ilja Silchukov už nespočet hudebních cen a hlavně rolí, k nimž patří například role Moralese v Carmen, Mizgira ve Sněhurce a samozřejmě Giorgia Germonta v La traviatě, v níž ho můžete vidět už dnes večer v Janáčkově divadle! A tak jsme měli radost, že se tenhle sympatický barytonista uvolil ke krátkému příjemnému rozhovoru.

 

8. 11. 2013

Rozhovor se sobotní Aidou - Louise Hudson!

Australská sopranistka Louise Hudson studovala původně matematiku a fyziku na Univerzitě v New South Wales v Sydney. Ve slavné sydneyské opeře také pravidelně vystupovala. Pro svůj evropský debut si vybrala Košice. Od té doby hostuje v Německu, Španělsku, Itálii, Polsku a Maďarsku. V Brně ztvárnila tři zásadní verdiovské role svého repertoáru: Abigail z Nabucca, Lady Macbeth a Elenu ze Sicilských nešporů. Rozzářenou, energií nabitou sopranistku jsme pro Vás odchytili před páteční zkouškou na Aidu, v níž v zahajovacím představení Verdiho týdne ztvární hlavní roli, a položili jí tři krátké otázky.