25. 01. 2018

Faust a Markéta byl uveden jako Sukces měsíce!

Faust a Markéta v režiji Jiřího Heřmana, byl uveden jako Sukces měsíce  v aktuálním vydání Divadelních novin.

 

23. 01. 2018

Kocour v Botách - odhalení fotografie

Děti se již nemohou dočkat 23. března, přesně v tento den se osobně setkají s nejslavnějším pohádkovým kocourem - Kocourem v botách. Janáčkova opera je velmi známá svým kladným přístupem k dětskému publiku. 

 

21. 01. 2018

Střežte své ženy, hrabě Ory míří do Mahenova divadla!

Jedna z nejúspěšnějších a nejvtipnějších Rossiniho oper - Hrabě Ory, se vám představí ve velmi originální režii Lenky Flory. Ponořte se s námi do prostředí 50. let, kde je pro každou ženu bytostně nemožné, udržet si svou počestnost a nepodlehnout svodům nezastavitelného hraběte Oryho.

 

20. 01. 2018

Janáček Brno 2018 je za dveřmi - využijte speciální Festival Pass.

Již nyní můžete využít speciální Festival Pass, kdy při zakoupení alespoň tří různých představení, autoomaticky získáte automaticky slevu 30 % na celý nákup!  Po výběru minimálně 3 představení, se sleva 30 % automaticky započítá. 

 

18. 01. 2018

Tosca - obtížná výzva pro Maidu Hundeling

24. a 25. 2. se na brněnském výstavišti představí významná operní sólistka Maida Hundeling. V Pucciniho inscenaci Tosca ztvární ústřední postavu Floriu Toscu. Maida Hundeling k roli přistupuje s osobitým stylem a nesnaží se tak prvoplánově přibližovat Marii Callas, nejslavnější představitelce Toscy.  Můžete se tak těšit na velmi zajímavé pojetí, kdy se osudová láska, strach a zoufalství, uvnitř duše Florie Toscy a Marie Callas, niterně prolne s duší samotné představitelky Maidy Hundeling. 

 

17. 01. 2018

Obrazem: Zkouška Pikové dámy

17. 2. 2018 vás čeká premiéra inscenace Piková dáma. Soubor Janáčkovy opery rozhodně nezahálí a do náročných zkoušek se všichni vrhli s neuvěřitelným úsilím. Pod vedením ředitele NdB Martina Glasera, se soubor ocitá ve víru touhy po lásce, pomíjivém bohatství a údělu smrti.    

 

16. 01. 2018

Faust s přesahem

Aktuální přesun některých inscenací do prostor brněnského výstaviště zvládl operní soubor s velkou grácií. Tyto prostory, jež se mohou na první pohled zdát neobvyklé , vyvolaly u návštěvníků opery zejména kladné ohlasy a recenze. Podobně je tomu i v aktuálním čísle Divadelních novin, kde je recenze Lenky Šaldové zaměřená jak na velmi originálně pojatou inscenaci Faust a Markéta, tak i na samotné prostory výstaviště.   

 

12. 01. 2018

Peter Berger se představí jako Don José v inscenaci Carmen

Srdečně vás zveme do Mahenova divadla na slavnou operní inscenaci Carmen, ve které sólista Peter Berger zpodobní tragickou postavu Dona José. Peter Berger se ve své debutní roli bude muset vyrovnat jak s nestálou láskou smyslné Carmen (Jana Hrochová), tak i s Escamillem (Svatopluk Sem), úhlavním protivníkem Dona José v tomto milostném trojúhelníku. Opětuje Carmen lásku Dona José, jenž kvůli ní vhodil všanc svou pověst i život, nebo jejich vrtkavá zamilovanost skončí tragédií?

 

9. 01. 2018

La traviata míří do Zlína!

Již tuto neděli v Městské divadle Zlín ožije slavná opera La traviata pocházející z pera hudebního skladatele Giuseppe Verdiho, v jedinečném podání Operní souboru Národního divadla Brno. 

 

3. 01. 2018

Veronika Holbová poprvé na brněnském jevišti

Vítězka mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka se představí v titulní roli Verdiho La traviata.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 20 30 40   Následující   ››