4. 11. 2013

Pošlete hlas našim sólistům!

Anda – Louise Bogza, Rafael Álvarez, Dana Straková – Šedrlová, David Nykl, Jana Wallingerová, Ondřej Šaling a Pavla Vykopalová – tito naši sólisté byli odbornou porotou, složenou z hudebních publicistů, nominováni na výroční ceny Opery Plus. O vítězi prvního ročníku této prestižní ceny můžete rozhodnout i Vy svým hlasem, a to až do 23. listopadu !

 

4. 11. 2013

Dýňový démon se vrací do Reduty!

Úspěšný „gastronomický gesamtkunstwerk“ brněnského Ensemblu Opera Diversa Dýňový démon ve vegetariánské restauraci naplní 11. listopadu brněnskou Redutu hudbou, zpěvem, divadlem, vůněmi i chutěmi.

 

1. 11. 2013

Recitál Anda – Louise Bogza

Přední česká sopranistka rumunského původu, držitelka ceny Thálie za rok 2007 a sólistka Janáčkovy opery Anda – Louise Bogza vystoupí s vlastním písňovým recitálem v Mozartově sále Divadla Reduta.

 

4. 10. 2013

Verdiho týden – týden plný hvězd!

Od 9. do 17. listopadu se můžete těšit na Verdiho týden – přehlídku všech Verdiho děl, které má soubor Janáčkovy opery momentálně na repertoáru. Užijte si velkolepé, výpravné inscenace s hvězdným obsazením!

 

25. 09. 2013

Diversní osvěžení

Od nové sezony zahájila Janáčkova opera spolupráci se souborem Opera Diversa, který bude působit v Divadle Reduta.

 

17. 09. 2013

Světelná show na náměstí Svobody už tento pátek!

Náměstí Svobody pohlcuje rozbouřené moře … Ve vodě se objevují plovoucí kusy dřeva a zbytky potopené lodi, sudy, třísky…pod hladinou se míhají strašidelné stíny, o mořské řasy se zachytávají cáry bílého závoje…z vody se slizce vynořují mořské příšery…v mlze se jako stín zjevuje koráb s červenými plachtami a na scénu vstupuje prokletý námořník…! 20. září 2013 od 21 hodin

 

12. 09. 2013

Dvojité výročí dirigenta Jílka

Františku Jílkovi, významnému českému opernímu a symfonickému dirigentu, vynikajícímu interpretu Janáčkova díla a v letech 1952-78 uměleckému šéfu opery NDB, připadla v letošním roce dvě výročí – v květnu 100. výročí narození a v září 20. výročí úmrtí. Národní divadlo Brno spolu s Janáčkovou akademií múzických umění pořádají několik akcí, jejichž prostřednictvím chtějí osobnost a výjimečnou práci tohoto dirigenta připomenout.

 

12. 09. 2013

Slavnostní odhalení bust brněnských pěvců

V pondělí 9. září proběhl ve foyer Mahenova divadla slavnostní akt odhalení bust dvou významných osobností operního světa, jejichž umělecký život je spojen s Brnem – tenoristy Leo Slezáka a sopranistky Marie Jeritzy. Busty, jejichž autorem je výtvarník Roman Boreček, veřejnosti poprvé představila šéfka Janáčkovy opery prof. Eva Blahová spolu s režisérem a autorem publikace „Zpívali v Brně“ Václavem Věžníkem. Profesor Věžník připravil v rámci slavnostního ceremoniálu i odbornou přednášku, která byla doprovázena unikátními nahrávkami obou pěvců. 

 

9. 09. 2013

Operní sezonu zahájí Bludný Holanďan

Od začátku srpna probíhají intenzivní zkoušky na premiéru Wagnerova Bludného Holanďana . Na první operní premiéru nové sezony se můžete těšit už za dva týdny! 

 

10. 06. 2013

Opera na zájezdu v Turecku

Dnes ráno odjel soubor Janáčkovy opery na zájezd do Turecka, kde vystoupí v rámci 20. ročníku mezinárodního festivalu v Aspendos s inscenací Václava Věžníka Aida.