17. 01. 2018

Obrazem: Zkouška Pikové dámy

17. 2. 2018 vás čeká premiéra inscenace Piková dáma. Soubor Janáčkovy opery rozhodně nezahálí a do náročných zkoušek se všichni vrhli s neuvěřitelným úsilím. Pod vedením ředitele NdB Martina Glasera, se soubor ocitá ve víru touhy po lásce, pomíjivém bohatství a údělu smrti.    

 

16. 01. 2018

Faust s přesahem

Aktuální přesun některých inscenací do prostor brněnského výstaviště zvládl operní soubor s velkou grácií. Tyto prostory, jež se mohou na první pohled zdát neobvyklé , vyvolaly u návštěvníků opery zejména kladné ohlasy a recenze. Podobně je tomu i v aktuálním čísle Divadelních novin, kde je recenze Lenky Šaldové zaměřená jak na velmi originálně pojatou inscenaci Faust a Markéta, tak i na samotné prostory výstaviště.   

 

12. 01. 2018

Peter Berger se představí jako Don José v inscenaci Carmen

Srdečně vás zveme do Mahenova divadla na slavnou operní inscenaci Carmen, ve které sólista Peter Berger zpodobní tragickou postavu Dona José. Peter Berger se ve své debutní roli bude muset vyrovnat jak s nestálou láskou smyslné Carmen (Jana Hrochová), tak i s Escamillem (Svatopluk Sem), úhlavním protivníkem Dona José v tomto milostném trojúhelníku. Opětuje Carmen lásku Dona José, jenž kvůli ní vhodil všanc svou pověst i život, nebo jejich vrtkavá zamilovanost skončí tragédií?

 

9. 01. 2018

La traviata míří do Zlína!

Již tuto neděli v Městské divadle Zlín ožije slavná opera La traviata pocházející z pera hudebního skladatele Giuseppe Verdiho, v jedinečném podání Operní souboru Národního divadla Brno. 

 

3. 01. 2018

Veronika Holbová poprvé na brněnském jevišti

Vítězka mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka se představí v titulní roli Verdiho La traviata.

 

21. 12. 2017

Úspěšný rok pro Janáčkovu operu NdB

Konec kalendářního roku je nejen ve znamení předvánočního shonu, ale i bilancování uplynulých měsíců. Pro Janáčkovu operu NdB je letošní bilancování radostné, přestože druhou polovinu roku nemá soubor k dispozici své domovské Janáčkovo divadlo.

 

18. 12. 2017

Fantastický Faust! Heřman připravil grand opéru pro 21. století

Národní divadlo Brno premiérovalo operu Charlese Gounoda Faust a Markéta.  V neobvyklém prostoru obřího kovového pavilonu P na brněnském výstavišti vznikla pod režijním vedením Jiřího Heřmana odvážná a moderní inscenace, která ohromuje svou okázalou velkolepostí, jak se na grand opéru sluší. Krásnými hlasy nadchli Jiří Brückler, Jan Šťáva a především úžasná Pavla Vykopalová.

 

18. 12. 2017

První ohlasy na premiéru Fausta a Markéty

"Brněnský Gounodův Faust a Markétka, skutečné podobenství vyprávěné ruku v ruce s krásnou hudbou, je asi dosavadní nejlepší Heřmanovou režijní kreací."

 

14. 12. 2017

Návrat na brněnské jeviště

Rozhovor se Soňou Červenou v Mladé frontě

 

11. 12. 2017

První fotografie z připravované inscenace Faust a Markéta

Nepromeškejte jediné čtyři představení do konce roku 2017!

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20 30 40   Následující   ››