12. 09. 2018

První recenze opery Libuše | 85 % | Právo

"Na všech aktérech je patrné velké zaujetí tématem - od dokonalé práce se scénou, využívající zajímavě nasvícené mobilní segmenty modelu Národního divadla, až po tradičně dobře připravený sbor..."

 

5. 09. 2018

Fotografie z hlavních zkoušek | OPERA LIBUŠE

Premiéra opery Libuše se blíží. Slavnostní premiéru uvedeme  v režii Jiřího Heřmana a pod taktovkou Roberta Kružíka v působivém prostoru pavilonu P na BVV!

 

1. 09. 2018

Konkurz na místo hráče orchestru Janáčkovy opery NdB skupina I. houslí - tutti

Konkurz se koná 30. října 2018 ve 13:30hod. ve foyeru Mahenova divadla v Brně

 

31. 08. 2018

Libuše | Zkoušíme u Zlaté kapličky na brněnském výstavišti

Vznik samostatného československého státu patří k nejdůležitějším událostem našich dějin.  Nová inscenace Libuše vznikla u příležitosti oslav 100letého výročí naší státnosti. Pro její uvedení bylo vybráno místo, které v historii města Brna hraje nezastupitelnou roli - areál Brněnských veletrhů a výstaviště, místo, jenž vděčí za svou existenci a rozvoj právě vzniku samostatné republiky.

 

31. 08. 2018

PŘENOSY Z MET | AIDA

Již 6. října začínáme v divadle Reduta další sezonu přenosů z Metropolitní opery v New Yorku. V prvním přenosu se můžete těšit na Verdiho AIDU se slavnou sopranistkou Annou Netrebko v titulní roli.

 

29. 08. 2018

26. a 29. září | HRABĚ ORY V MAHENOVĚ DIVADLE

Převlečen za poustevníka či jeptišku touží chlípný hrabě Ory po jediném, vyznat osudovou lásku, zas a znovu...

 

19. 08. 2018

/ Libuše / REŽISÉR INSCENACE JIŘÍ HEŘMAN

Umělecký šéf Janáčkovy opery NdB se vrací zpět na brněnské výstaviště, kde v minulé sezóně exceloval s operou Faust a Markéta. Díky svému pojetí dokázal z prostor moderního Pavilonu P vytvořit nádherné divadlo. 

 

17. 08. 2018

OPERA VISION | ROZŠIŘTE SVÉ OPERNÍ VĚDOMOSTI

Projekt  OperaVision , jehož jsme se stali součástí, vám přináší bohatý výběr ukázek z operních představení a možnost se seznámit se čtyřmi stoletími existence tohoto uměleckého žánru. Díky OperaVision můžete podrobně prozkoumávat operní inscenace z Evropy i mimo ni  a neustále rozšiřovat své znalosti!

 

15. 08. 2018

/ 5.9. / TOSCA NA HRADĚ ŠPILBERK

"Hlavním tématem je pro mne obětování se sebe sama, jak daleko v tomto obětování člověk může zajít. Je obětování z lásky vysvobozující? Pokud je smyslem života člověka láska, dokáže žít i bez ní?" Režisér inscenace Jiří Heřman

 

14. 08. 2018

Zúčastnili jsme se Open Air koncertu v rakouském Villachu️

Náš operní soubor se společně s baletním souborem NdB představili v rámci výjimečného galakoncertu, který byl protkán velkým motivem lásky.  ❤️