7. 03. 2018

Operní sezóna 2018/2019 je odtajněna!

Janáčkova opera NdB si pro vás přichystala samé slavné operní skvosty - Libuše, Příhody lišky Bystroušky, Don Carlos či Lidský hlas / Tři fragmenty z Juliette. Všechny tyto inscenace spojuje velké téma snu... přijďte se s námi zasnít.  

 

6. 03. 2018

Faust se vrací zpět na brněnské výstaviště | Trailer

Veleúspěšná inscenace Faust a Markéta se vrací zpět na místo činu, do srdce brněnského výstaviště, do moderního Pavilonu P. Již během vánoc se po vstupenkách zaprášilo a jinak tomu nebude i v květnu, kdy uvedeme Fausta - 25., 26. a 27. května.  

 

28. 02. 2018

Poslední představení opery TURANDOT - Pouze dnes

Krvežíznivá princezna Turandot (Iveta Jiříková) a zamilovaný princ Calaf (Sung Kyu Park) okusí, dnes naposledy, nemilosrdnou hru v podobě tří hádanek. Každá z nich může znamenat lásku nebo smrt. Kdo nakonec přijde o hlavu...?

 

26. 02. 2018

Písňový recitál Václavy Krejčí-Houskové | 12.4.2018

Písňový reci tál úžasné Václavy Krejčí-Houskové bude věnován průřezu českou písňovou tvorbou od 2. poloviny  19. století až po současnost. Recitál se u skuteční v prostorách TIC Brno na ulici Radnická. 

 

26. 02. 2018

Únorové (foto)ohlédnutí | Piková dáma

Zcela vyprodaná inscenace Piková dáma, opěvující recenze a nadšené operní publikum, takový byl únor Janáčkovy opery NdB... sezóna nebezpečných vztahů pokračuje, děkujeme za vaši přízeň! 

 

26. 02. 2018

Zápisník nezmizelé | Tosca na BVV

Brněnské výstaviště se každou další inscenací jeví, jako ideální působiště Janáčkovy opery NdB, v průběhu oprav Janáčkova divadla. Přijďte i vy zažít světovou operu v multifunkčním pavilonu. 

 

22. 02. 2018

Skonal Evžen Zámečník - Čest jeho památce!

Po dlouhé nemoci zemřel v pondělí významný brněnský skladatel a dirigent Evžen Zámečník. S brněnskou operou jej pojilo nejen uvedení jeho dvou dětských oper Ferda Mravenec a Brouk Pytlík, Evžen Zámečník zde působil v letech 1989-94 i jako dramaturg operního souboru. Čest jeho památce!

 

20. 02. 2018

Recenze Lidových novin | Lekce z operní závislosti

Další z recenzí k premiéře inscenace Piková dáma, odráží bezprostřední pocity operní kritičky Heleny Havlíkové z Lidových novin.

 

19. 02. 2018

DĚTSKÁ SOUTĚŽ - Boty pro kocoura!

Náš inscenační tým je připravený vyslat kocoura do světa, jen Frantík si stále neví rady. Aby mohl náš kocour vyrazit do světa, potřebuje boty. Frantík mu je ušije, jen neví, jak by takové správné boty pro odvážného kocoura měly vypadat a potřebuje proto pomoc od dětí.  Vyhlašujeme tedy soutěž o nejlepší návrh bot pro děti do 9 let!