17. 03. 2018

Leoš Janáček má svůj vlastní web!

Vydejte se na zajímavou cestu skladatelovým životem a poznejte jeho dílo, spisy a inspirace, prostřednictvím zábavného pexesa. Najdete zde také stylové dárky s motivy Leoše Janáčka a aktuální informace o aktivitách, spojených s jeho nadčasovou tvorbou.

 

12. 03. 2018

DĚTSKÝ DEN S KOCOUREM V BOTÁCH

MŇAAAU...Ahoj děti, pojďte se mnou strávit zábavnou sobotu! Budeme spolu hrát hry, pátrat po sladkých pokladech, tancovat, zpívat a plnit legrační úkoly.

 

7. 03. 2018

Operní sezóna 2018/2019 je odtajněna!

Janáčkova opera NdB si pro vás přichystala samé slavné operní skvosty - Libuše, Příhody lišky Bystroušky, Don Carlos či Lidský hlas / Tři fragmenty z Juliette. Všechny tyto inscenace spojuje velké téma snu... přijďte se s námi zasnít.  

 

6. 03. 2018

Faust se vrací zpět na brněnské výstaviště | Trailer

Veleúspěšná inscenace Faust a Markéta se vrací zpět na místo činu, do srdce brněnského výstaviště, do moderního Pavilonu P. Již během vánoc se po vstupenkách zaprášilo a jinak tomu nebude i v květnu, kdy uvedeme Fausta - 25., 26. a 27. května.  

 

28. 02. 2018

Poslední představení opery TURANDOT - Pouze dnes

Krvežíznivá princezna Turandot (Iveta Jiříková) a zamilovaný princ Calaf (Sung Kyu Park) okusí, dnes naposledy, nemilosrdnou hru v podobě tří hádanek. Každá z nich může znamenat lásku nebo smrt. Kdo nakonec přijde o hlavu...?

 

26. 02. 2018

Písňový recitál Václavy Krejčí-Houskové | 12.4.2018

Písňový reci tál úžasné Václavy Krejčí-Houskové bude věnován průřezu českou písňovou tvorbou od 2. poloviny  19. století až po současnost. Recitál se u skuteční v prostorách TIC Brno na ulici Radnická. 

 

26. 02. 2018

Únorové (foto)ohlédnutí | Piková dáma

Zcela vyprodaná inscenace Piková dáma, opěvující recenze a nadšené operní publikum, takový byl únor Janáčkovy opery NdB... sezóna nebezpečných vztahů pokračuje, děkujeme za vaši přízeň! 

 

26. 02. 2018

Zápisník nezmizelé | Tosca na BVV

Brněnské výstaviště se každou další inscenací jeví, jako ideální působiště Janáčkovy opery NdB, v průběhu oprav Janáčkova divadla. Přijďte i vy zažít světovou operu v multifunkčním pavilonu. 

 

22. 02. 2018

Skonal Evžen Zámečník - Čest jeho památce!

Po dlouhé nemoci zemřel v pondělí významný brněnský skladatel a dirigent Evžen Zámečník. S brněnskou operou jej pojilo nejen uvedení jeho dvou dětských oper Ferda Mravenec a Brouk Pytlík, Evžen Zámečník zde působil v letech 1989-94 i jako dramaturg operního souboru. Čest jeho památce!