11. 04. 2011

Prožijte romantický večer ve velkém stylu v opeře a s večeří pro dva!

Vyjděte si na představení jedné z nejkrásnějších ruských oper ve čtvrtek 14. 4. a získejte večeři v restauraci Bohéma a předplatné Lidových novin!

 

28. 03. 2011

Pozoruhodná inscenace snové opery JULIETTE Bohuslava Martinů. Poslední představení v sobotu 2. dubna!

Jedna z nejpozoruhodnějších oper 20. století v inscenaci významných českých umělců. Scéna Daniela Dvořáka získala nominaci na prestižní Cenu Alfréda Radoka.

 

28. 03. 2011

Richard Haan získal pro Janáčkovu operu Cenu Thálie za rok 2010

V sobotu byly v pražském Národním divadle slavnostně uděleny divadelní ceny Thálie. Do Janáčkovy opery putuje Cena Thálie za nejlepší mužský operní výkon v roce 2010 vynikajícímu barytonistovi a oblíbenému hostovi Janáčkovy opery, panu Richardu Haanovi.

 

15. 03. 2011

V roli Turandot vystoupí světoznámá diva Eva Urbanová

Blíží se největší událost sezony! Premiéra opery Turandot, která se uskuteční 29. 4. 2011. Jedna z nekrásnějších oper G. Pucciniho zazní v Brně po dlouhých patnácti letech ve vynikajícím obsazení! Incenační tým slibuje zážitek světových parametrů: hudební nastudování - Jakub Klecker, režie - Jiří Nekvasil, scéna - Daniel Dvořák, kostýmy - Simona Rybáková.  

 

11. 03. 2011

Příběh lásky a nekonečné touhy je zpět

Jednu z nejkrásnějších ruských oper, Evžena Oněgina P. I. Čajkovského, uvádíme ve třech reprízách 26. března, 14. dubna a 18. května 2011 pod taktovkou dirigenta Jaroslava Kyzlinka.

 

11. 03. 2011

Seznamte se s operním orchestrem

Pořádáme další workshop pro děti, tentokrát jeden z nejoblíbenějších - Seznamte se s operním orchestrem. Přijďte se svými ratolestmi v sobotu 19. 3. do Janáčkova divadla. Pozor! Vejděte prosím do divadla zaměstnaneckým vchodem (na opačné straně budovy od hlavního vchodu). Vstupenky za 50 Kč jsou k dispozici výhradně v předprodeji! Neváhejte, kapacita míst je z důvodu omezeného prostoru zkušebního jeviště omezena.

 

27. 02. 2011

Janáčkova opera získala dvě nominace na Cenu Thálie za rok 2010

Michaela Kapustová za titulní roli v Popelce Gioachina Rossiniho a Richard Haan za roli Sebastiana v Nížině Eugena d´Alberta. V širší nominaci pak dále Tomáš Kořínek za roli Dona Ramira v Popelce a Jaroslav Březina za roli Matěje Broučka v inscenaci Výlet pana Broučka do Měsíce Leoše Janáčka.

 

27. 02. 2011

V Popelce vystoupí vynikající chorvatská mezzosopranistka Helena Lucić

Svěží barevná pohádka s prvky pop artu. Vezměte celou rodinu a přijďte se pobavit při nesmrtelném příběhu lásky v krásném prostředí Mahenova divadla. Inscenace opery Gioachina Rossiniho v režii Rocca vás zcela jistě nenechá sedět v klidu!

 

22. 02. 2011

Když se hraje o lásku žen - Talkshow Radima Uzla

Zveme vás na talkshow Radima Uzla, známého sexuologa a odborníka na partnerské vztahy a také milovníka oper. Malá scéna Mahenova divadla, čtvrtek 24. 2., 17.30 hodin. Vstup volný (volné vstupenky k dispozici v předprodeji NDB, Dvořákova 11).

 

18. 02. 2011

Velký rozhovor s režisérkou Figarovy svatby - Annette Jahns

Operní pěvkyně a režisérka Annette Jahns pracovala s takovými osobnostmi divadelní režie jako např. Ruth Berghaus, Peterem Konwitschnym a Pinou Bausch. Divadelní režii vnímá jako vytváření nového světa, který má svou vlastní logiku. V hudbě hledá východisko, které není v rozporu se skladbou a příběhem, ale vypovídá o dnešku a o nás.