19. 02. 2018

Recenze | Piková Dáma – povedená halucinace v psychiatrické léčebně

Přinášíme vám čerstvou a obsáhlou recenzi časopisu Harmonie, jejíž autorem je novinář Lukáš Pavlica. Přejeme vám příjemné čtení! Jelikož jsou všechna předtavení Pikové dámy zcela vyprodaná, sledujte nadále naše stránky, abyste si včas stihli objednat vstupenky na příští sezónu . 

 

14. 02. 2018

Velký návrat hraběnky Soni Červené!

S velkou radostí vítáme Soňu Červenou zpět na prknech Mahenova divadla    Osudová láska k Janáčkově opeře a síla vůle provází neuvěřitelný návrat, který nyní zažívá inscenace Piková dáma. Po těžkém úrazu a náročné operaci, se nám vrací Soňa Červená v roli hraběnky!  

 

14. 02. 2018

Piková dáma - upozornění na stroboskopické efekty

Janáčkova opera NdB varuje citlivé návštěvníky na  stroboskopické efekty , které doprovází inscenaci Piková dáma. 

 

12. 02. 2018

Tosca - režisér Jiří Heřman se vrací na brněnské výstaviště

Umělecký šéf Janáčkovy opery NdB a režisér Jiří Heřman, sklidil na brněnském výstavišti obrovský ohlas s operou Faust a Markéta. Nyní se na výstaviště vrací s hvězdně obsazenou inscenací Tosca. 

 

12. 02. 2018

Obrazem - Předpremiérové kukátko do nitra Pikové dámy

Janáčkova opera NdB má za sebou beznadějně zaplněné předpremiérové kukátko k inscenaci Piková dáma. 

 

11. 02. 2018

Tisková konference - Piková dáma

Zhlédněte záznam tiskové konference, ve kterém se dozvíte, jakým způsobem naši sólisté přistoupili ke svým rolím Heřmana a Lízy, jaké ústřední motivy a prostředí vystavil pro Pikovou dámu režisér a ředitel Národního divadla Brno Martin Glaser a jak očekávaná opera souvisí s aktuální sezónou, jenž se nese ve znamení nebezpečných vztahů. 

 

10. 02. 2018

Oficiální vyjádření k aktuálnímu stavu pěvkyně Soni Červené

Přinášíme vám čerstvé informace o stavu Soni Červené. Vyjádření podal umělecký šéf Janáčkovy opery NdB Jiří Heřman, v rámci tiskové konference k inscenaci Piková dáma.  

 

8. 02. 2018

Obrazem - Klavírní generálka Pikové dámy

Premiéra opery Piková dáma je na spadnutí, zkoušky jsou stále intenzivnější, nervozita a očekávání stoupají, i tak nám inscenace plynule krystalizuje k dokonalosti. Každou zkoušku se nyní ocitáme uvnitř rozštěpené hlavy Heřmana. Prožijte tuto atmosféru s námi, alespoň prozatím, skrze autentické fotografie z klavírní generálky.

 

6. 02. 2018

Předpremiérový rozhovor - Soňa Červená

Nenechte si ujít krásný rozhovor Soni Červené pro Český rozhlas, který se bude vysílat 7.2. mezi 11:00 - 12:00.  Soňa Červená vám přiblíží svůj celoživotní vztah k inscenaci Piková dáma, Janáčkově opeře NdB, svým věrným pejskům a městu Brnu.

 

4. 02. 2018

Rozhovor - Dirigent Odrej Olos

Dirigent Ondrej Olos poskytl inspirativní rozhovor, ve kterém se dozvíte o jeho cestě, jenž vedla až k postu dirigenta v souboru Janáčkovy opery, o jeho blízkém vztahu ke klavíru a také o rozdílu mezi slovenským a brněnským pojetím struktury divadla. 

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20 30 40   Následující   ››