24. 08. 2011

LA DAFNE - dávný příběh o krásné nymfě Dafné po obrovském úspěchu znovu na programu

Novou operu La Dafne současných skladatelů Tomáše Hanzlíka a Víta Zouhara, kterou jsme uvedli ve světové premiéře 25. června, můžete vidět v Mozartově sále ve dvou reprízách už na konci září. Těšte se na jedinečnou atmosféru prvních oper - světlo svíček, list vavřínu a interpreti vám na dosah...

 

24. 08. 2011

Život je jako Ruleta

Blíží se první operní premiéra nové sezony - RULETA. Se surrealistickou operní detektivkou známého skladatele Zdenka Merty a libretisty Stanislava Moši vstoupí na brněnské jeviště současná česká opera. RULETA / scénický koncert - 9. září 2011 v Mahenově divadle. Dále uvedeme v jediné repríze 11. září.

 

20. 06. 2011

Jsme konzervativní, říkají o sobě autoři nové opery La Dafne

Máme pro vás rozhovor s tvůrci nové opery La Dafne, kterou uvedeme ve světové premiéře 25. 6. v Mozartově sále Divadla Reduta, Tomášem Hanzlíkem a Vítem Zouharem.

 

10. 06. 2011

Na slavnostním Nabuccovi bude představena nová umělecká šéfka opery Eva Blahová

Na slavnostním představení Nabucca se vedení NDB rozloučí s dosavadním uměleckým šéfem Janáčkovy opery Roccem, který k 30. 6. končí v NDB a přechází do pražského Národního divadla, a zároveň představí novou uměleckou šéfovou Janáčkovy opery, Evu Blahovou.

 

6. 06. 2011

Workshop Komponujeme operu

Zveme vás na poslední workshop v této sezoně! Přijďte v sobotu 11. 6. ve 14 hodin do Janáčkova divadla (služebním vchodem) a vyzkoušejte si, jak vzniká opera! Tvůrčím procesem vás provedou sami autoři a inscenátoři nové opery La Dafne. Vstupenky za 50 Kč získáte v předprodeji NDB.

 

31. 05. 2011

Přidáváme slavnostní představení Nabucca v hvězdném obsazení ověnčeném Cenami Thálie

Srdečně Vás zveme na slavnostní představení opery Giuseppe Verdiho Nabucco, které přidáváme pro mimořádný zájem diváků. Jako dárek na závěr sezony jsme pro vás připravili pěvecký a herecký koncert - v  hlavních rolích vystoupí dva držitelé prestižní divadelní Ceny Thálie, barytonista Richard Haan (Cena Thálie 2010) a sopranistka Csilla Boross (Cena Thálie 2009). Janáčkovo divadlo, 12. 6. 2011 v 18 hodin.

 

28. 05. 2011

Ženitba Bohuslava Martinů byla s obrovským úspěchem představena mezinárodnímu publiku na prestižním festivalu Pražské Quadriennale

Instalace Pamely Howard v industriálním prostoru La Fabriky. V rámci řady EXPANDING SCENOGRAPHY! Praha, La Fabrika, 18. 6., v 15 a 18 hodin.

 

17. 05. 2011

Velký hudební úvod k opeře Eugen Onegin s brněnskou legendou, Milošem Štědroněm

Nechte se uvést do tajů nejkrásnější ruské opery! Osobnost lektora slibuje nejen poučení, ale také kvalitní zábavu! Janáčkovo divadlo (hlediště), středa 18. 5. 18 hodin. Vstup volný.  V 19 hodin následuje poslední představení Eugena Onegina v této sezoně.

 

13. 05. 2011

Evropský den opery rozezpíval Olympii

V neděli 8. 5. jsme oslavili Evropský den opery. Členové sboru Janáčkovy opery a Brněnského akademického sboru překvapili přítomné sborem Židů z Verdiho opery Nabucco a Dětský sbor Brno zazpíval písničku Běží liška k Táboru z opery Leoše Janáčka Příhody lišky Bystroušky. Cílem Evropských operních dní je předvést krásu a sugestivnost opery novému publiku a to se nám v plné míře podařilo. Přítomní návštěvníci neskrývali nadšení a často i dojetí, když se mocný chór lidských hlasů rozezvučel rozlehlým prostorem nákupního centra...

 

10. 05. 2011

Velká soutěž s Ženitbou Bohuslava Martinů

Nebojte se vyjít z domu v pátek třináctého a dopřejte si nádhernou hudbu, skvěle vypointovanou režii, nápaditou scénu a skutečný herecký "koncert"! To vše slibuje inscenace opery Bohuslava Martinů Ženitba. Hrajeme naposledy v této sezoně v pátek 13. 5. v Divadle Reduta!