14. 03. 2014

Už jste někdy snídali v opeře?

Chcete se dozvědět více o tom, jak pracují inscenátoři? Co vlastně spustí ten neuvěřitelný a mnohdy až dobrodružný kreativní proces, kdy v mysli tvůrců vznikají nápady, které potom celá řada nejrůznějších uměleckých profesí zhmotní do reálné podoby operního představení? Nebo se dokonce vy sami chcete na tvorbě divadelních produkcí podílet a zajímá vás, čím byste mohli přispět? Nechte se inspirovat dvěma talentovanými mladými muži, nahlédněte do tajů skutečné kreativní práce a přitom si dejte ještě vydatnou snídani.

 

14. 03. 2014

Janáčkova opera exkluzivně pro Velikonoční festival duchovní hudby

17. 4. 2014, 19.00 hod., Janáčkovo divadlo

 

13. 02. 2014

Rozhovor s režisérem Tomášem Pilařem

Režisér Tomáš Pilař je jedním z nejvýraznějších talentů nastupující režisérské generace. V Janáčkově opeře právě připravuje novou inscenaci Polská krev, kterou můžete premiérově vidět již 28. března. Přečtěte si rozhovor, v němž prozrazuje něco o tom, jak bude nová opereta vypadat, o tom, kde hledá inspiraci, i o jeho dalších projektech!

 

27. 01. 2014

Slavná barokní opera v Redutě

Hrdá královna, trojský hrdina, tragická láska, město v plamenech... to vše jsou jedinečné ingredience. Přidejte krásnou a emotivní hudbu a na světě je barokní opera italského skladatele Domenica Sarriho (1676-1744) Didone abbandonata na libreto Pietra Metastasia .

 

22. 01. 2014

Derniéra Snu noci svatojánské s polskou superstar v roli Oberona!

V sobotu 15. února máte poslední možnost vidět v Janáčkově divadle hravou alžbětinskou féerii, rozehrávající na jevišti s humorem a lehkostí křehký svět Shakespearovy fantazie plný lesních vil a elfů. 

 

16. 01. 2014

19.2. v roli Carmen Andrea Kalivodová!

Přední česká operní pěvkyně Andrea Kalivodová vystoupí v Brně ve své životní roli! Nesmírně talentovanou, atraktivní a temperamentní umělkyni, která se kromě opery věnuje i muzikálu, máte jedinečnou možnost vidět jako Carmen 19. 2. v Janáčkově divadle!

 

2. 01. 2014

Podívejte se na fotky ze silvestrovského představení!

Janáčkova opera se rozloučila se starým rokem galavečerem španělských operetních melodií. Úspěšný koncert se zahraničními sólisty, tanečními čísly a temperamentní, vášnivou hudbou si můžete poslechnout ještě 4. ledna od 17 hodin!

 

24. 12. 2013

Vycházející hvězda italské opery míří do Brna!

Poslední Carmen v tomto roce bude mít významného hosta!

 

13. 12. 2013

Silvestrovský galavečer se blíží!

Zarzuela gala – to je silvestrovský koktejl temperamentního flamenca, zábavy, španělských operetních melodií a dobré nálady. Zapomeňte na okolní zimu a oslavte příchod nového roku ve společnosti umělců nejpovolanějších - španělského dirigenta Davida Hernanda Rica, argentinské sopranistky Any Caroliny Diz a mexického tenoristy Rafaela Álvareze!