20. 03. 2012

Prožijte hluboký duchovní zážitek

Soubor Janáčkovy opery Vás zve na mimořádný koncert, na kterém zazní oratorium Antonína Dvořáka pro sóla, sbor a orchestr, které patří k vrcholům světového repertoáru.

 

20. 03. 2012

Oblíbený workshop k představení Papageno hraje na kouzelnou flétnu už dnes odpoledne!

Oslavte s námi Mezinárodní den divadlo pro děti a mládež! Workshop se koná v Janáčkově divadle na zkušebním jevišti v úterý 20. 3. 2012 v 17 hodin. Vstup pouze služebním vchodem! Vstupenky za 50,- Kč zakoupíte v předprodeji NDB nebo na místě před začátkem workshopu.

 

9. 03. 2012

Světový barytonista Vladimír Chmelo - Z New Yorku do Brna

Mimořádnou příležitost budou mít brněnští diváci v průběhu měsíce března. V Janáčkově opeře vystoupí Vladimír Chmelo, který se právě vrátil zpět po úspěšném účinkování v newyorské Metropolitní opeře v roli Sharplesse v inscenaci světoznámé opery G. Pucciniho Madama Butterfly.

 

3. 02. 2012

Rusalka Vladimíra Morávka je mystérium o lásce, prohře a spasení

Slavnostní premiéra: 24. 2. 2012 v Janáčkově divadle. Dirigent: Jaroslav Kyzlink. Režie: Vladimír Morávek. Scéna: Daniel Dvořák. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková.   

 

3. 02. 2012

Turandot zazpívá 4. 2. jedna z nejpůsobivějších pěveckých osobností dnešní doby, Lada Biriucov

V titulní roli nádherné opery G. Pucciniho TURANDOT vystoupí vynikající sopranistka Lada Biriucov místo ochořelé Susanne Schimack.

 

3. 02. 2012

Figarova svatba ve Vile Tugendhat

Geniální opera W. A. Mozarta v inscenaci, která hýbe Brnem. Uvádíme pouze dvakrát, 17. a 28. února v Mahenově divadle.

 

9. 01. 2012

V představení La Traviata se poprvé představí vycházející slovenská operní hvězda Andrea Vizvári

Mladá talentovaná sopranistka Adrea Vizvári vystoupí v roli Violetty ve slavné romantické opeře G. Verdiho LA TRAVIATA o nešťastné lásce proslulé pařížské kurtizány (podle románu A. Dumase ml. Dáma s kaméliemi).