Labutí jezero

Číslo 1429
Datum premiéry 17. prosinec 1999
Datum derniéry 2. červen 2018
Budova Janáčkovo divadlo - Rooseveltova 1-7
Sezóna 1999/2000
Rok 1999
Žánr/Druh balet
Soubor Balet
autor Petr Iljič Čajkovskij

Inscenační tým

režie Robert Strajner
dirigent Jan Zbavitel, Jan Štych, Pavel Šnajdr
choreografie Robert Strajner, Lev Ivanov, Marius Petipa
asistent choreografie Jana Ruggieri / Veselá, Věra Vágnerová, Gustavo Beserra Quintans
scéna Josef Jelínek
kostýmy Josef Jelínek
hudební spolupráce Petr Duchalík

Role a obsazení

Princezna Odetta - Odilie Klaudia Radačovská / Bittererová, Světlana Bjedněnko, Klara Dovžik, Simona Fišerová, Ivona Jeličová, Nikola Márová, Andrea Popov Smejkalová, Jana Přibylová / Kosíková, Jekatěrina Rodionova, Margarita Rudina, Keiko Sakamoto, Eriko Wakizono, Hana Abram / Švábenská
Princ Siegfried Stanislav Fečo, Jan Fousek, Boris Hanák, Jiří Horák, Alexandr Katsapov, Richard Kročil, Michal Pimek, Ivan Popov, Michal Štípa, Filip Veverka, Alexandr Volčkov, Evgenij Vrublevskij, Jozef Varga, Maxim Čaščegorov
Kníže Rotbart Ivan Příkaský, Martin Žák, Boris Hanák, Richard Kročil, Michal Pimek, Luděk Mrkos, Marek Svobodník, Václav Šutorka, Ivan Popov
Přítel prince Gianvito Attimonelli, Francesco Scarpato, Jan Fousek, Gregor Giselbrecht, Martin Svobodník, Thoriso Magongwa, Martin Segeťa
Přátelé prince Maiko Abe, Klaudia Radačovská / Bittererová, Tiffany Byrd, Camille Erskine, Agnieszka Filipek, Ilaria Ghironi, Maria Gornalova, Serena Green, Markéta Pimek Habalová, Helena Hoskovcová, Jarmila Krystoňová / Vonešová / Klímová, Nelka Lazović, Sylva Mičánková / Slepičková, Aki Nishio, Monika Souza / Pimková / Zaherová, Isabella Poli, Kateřina Polická, Andrea Popov Smejkalová, Michaela Schusterová, Hana Abram / Švábenská, Federica Vincifori, Emilia Vuorio, Eriko Wakizono, Terezie Zemanová, Ichigo Oguro, Michaela Krajčová, Nashua Mironova, Karel Audy, Dan Datcu, Gregor Giselbrecht, Ryunosuke Ishikawa, Uladzimir Ivanou, Alexej Jurakov, Michal Jurisa, Vlastimil Lejsek, Tomáš Mazúch, Alexej Nasadovič, Tomáš Ottych, Michal Pimek, Petr Přibyl, Jeroen Selderslaghs, Takeru Shimizu, Martin Svobodník, David Šprlák-Puk, Michal Štípa, Shori Yamamoto, Martin Žák
Královna Jana Ruggieri / Veselá, Renata Poláčková, Eva Šeneklová
Ceremoniář Stanislav Olbricht, Jiří Šimek, Vladimír Mrkvička, Ivan Příkaský
Malé labutě Barbora Bielková, Ilaria Ghironi, Markéta Pimek Habalová, Helena Hoskovcová, Pavla Hrubešová, Zdeňka Kerlesová, Jarmila Krystoňová / Vonešová / Klímová, Věra Kvarčáková, Kateřina Maliňáková / Messnerová, Sylva Mičánková / Slepičková, Aki Nishio, Monika Souza / Pimková / Zaherová, Karolína Polášková / Kovácsová, Isabella Poli, Ichigo Oguro
Velké labutě Maiko Abe, Tiffany Byrd, Morgane Collangettes, Lenka Čechová, Camille Erskine, Simona Fišerová, Serena Green, Kateřina Ivanovová, Ivona Jeličová, Veronika Litterová / Kurjanová, Nelka Lazović, Hana Litterová / Svobodová, Iva Musilová, Andrea Popov Smejkalová, Jana Ruggieri / Veselá, Petra Říhová, Jana Suchá, Eva Šeneklová, Kateřina Špíšková, Hana Abram / Švábenská, Hana Turečková, Eva Trinnerová, Federica Vincifori, Eriko Wakizono, Marina Zhukovskaya, Taela Williams
Španělský tanec Dan Datcu, Riccardo De Nigris, Gregor Giselbrecht, Peter Gordík, Boris Hanák, Jiří Horák, Uladzimir Ivanou, Pavel Kolář, Richard Kročil, Luděk Mrkos, Ivan Příkaský, Martin Svobodník, David Šprlák-Puk, Michal Štípa, Martin Žák, Morgane Collangettes, Camille Erskine, Hana Litterová / Svobodová, Jana Ruggieri / Veselá, Eva Šeneklová, Hana Abram / Švábenská, Laetitia Vanderijst, Hana Turečková, Nelka Lazović, Kristýna Kmentová
Maďarský tanec - sólo Karel Audy, David Bendl, Jan Fousek, Petr Hos, Vlastimil Hradil, Uladzimir Ivanou, Michal Jurisa, Vlastimil Lejsek, Tomáš Mazúch, Michal Pimek, Adam Sojka, Marek Svobodník, Lenka Čechová, Serena Green, Leila Labiodová, Nelka Lazović, Kateřina Nováčková, Elizaveta Shibaeva, Eva Trinnerová, Marina Zhukovskaya, Kristýna Kmentová
Neapolský tanec Gianvito Attimonelli, Alessandro Giovine, Alexej Jurakov, Petr Kondler, Vítek Kořínek, Tomáš Koudela, Peter Lerant, Thoriso Magongwa, Florent Operto, Tomáš Ottych, Petr Přibyl, Francesco Scarpato, Takeru Shimizu, Ondřej Smrž, Vincent Tapia, Shori Yamamoto, Ryunosuke Ishikawa, Barbora Bielková, Ilaria Ghironi, Markéta Pimek Habalová, Helena Hoskovcová, Zdeňka Kerlesová, Jarmila Krystoňová / Vonešová / Klímová, Sayumi Nishii, Aki Nishio, Monika Souza / Pimková / Zaherová, Isabella Poli, Eriko Wakizono, Ichigo Oguro
Španělská nevěsta Ilaria Ghironi, Mercedes Gonzalez Merino, Markéta Pimek Habalová, Pavla Hrubešová, Kristina Kohoutová, Sylva Mičánková / Slepičková, Monika Souza / Pimková / Zaherová, Andrea Popov Smejkalová, Federica Vincifori, Nashua Mironova
Maďarská nevěsta Tiffany Byrd, Ilaria Ghironi, Markéta Chlubná / Chloupková, Veronika Litterová / Kurjanová, Nelka Lazović, Sylva Mičánková / Slepičková, Sayumi Nishii, Andrea Popov Smejkalová, Emilia Vuorio, Pavla Žáková / Mikošková, Marina Zhukovskaya, Taela Williams
Italská nevěsta Ilaria Ghironi, Maria Gornalova, Serena Green, Markéta Pimek Habalová, Michaela Krajčová, Kateřina Maliňáková / Messnerová, Sylva Mičánková / Slepičková, Aki Nishio, Monika Souza / Pimková / Zaherová, Isabella Poli, Michaela Schusterová, Federica Vincifori, Terezie Zemanová
Polská nevěsta Maiko Abe, Laura Fernández, Agnieszka Filipek, Ilaria Ghironi, Serena Green, Zdeňka Kerlesová, Kristina Kohoutová, Jarmila Krystoňová / Vonešová / Klímová, Věra Kvarčáková, Kateřina Maliňáková / Messnerová, Sylva Mičánková / Slepičková, Kateřina Polická, Emilia Vuorio, Terezie Zemanová, Hana Abram / Švábenská
  • pozn. choreograf
    Robert Strajner podle původní choreografie Maria Petipy a Lva Ivanova

  • po dobu rekonstrukce Janáčkova divadla (2017-2018) uváděno v Mahenově divadle

Obnovená premiéra >> Labutí jezero 2019 / 1781