Louskáček

Číslo 1697
Datum premiéry 10. říjen 2014
Budova Janáčkovo divadlo - Rooseveltova 1-7
Sezóna 2014/2015
Rok 2014
Žánr/Druh balet
Soubor Balet
autor Petr Iljič Čajkovskij

Inscenační tým

hudební nastudování Pavel Šnajdr
dirigent Pavel Šnajdr
choreografie Fernand Nault
choreografické nastudování André Laprise
asistent choreografie Gustavo Beserra Quintans, Jana Přibylová / Kosíková, Ivan Příkaský, Jana Ruggieri / Veselá
scéna Peter Horne
kostýmy Ľudmila Várossová
sbormistr Valeria Maťašová

Role a obsazení

Klára Karla Koutná, Liliana Sienty, Klaudie Kaňová, Bára Brunclíková, Pavlína Krpcová, Erika Potůčková, Veronika Zlámalová
Fritz Ondřej Knápek, Robert Koch, František Šourek, Adam Baštař, Eduard Hradečný, Šimon Kraváček
Matka Kláry Klaudia Radačovská / Bittererová, Andrea Popov Smejkalová, Eriko Wakizono, Ivona Jeličová, Isabella Poli
Otec Kláry Jan Fousek, Michal Pimek, Ivan Popov, Doychin Dochev, Robert Hyland, Ilya Mironov
Babička Zlatoslava Beňová, Vanda Skopalová / Janulová
Dědeček Karel Littera, Vladimír Mrkvička
Drosselmeyer Radim Kafka, Pavel Plšek, Ivan Příkaský, Ivan Popov
Služky Barbora Bielková, Anita Glosová, Serena Green, Veronika Litterová / Kurjanová, Tereza Mrkosová / Holomková, Petra Říhová, Nelka Lazović, Kristýna Kmentová, Eloise Hazlewood, Carolina Isach
Harlekýn Alessandro Giovine, Pavel Kolář, Peter Lerant, Martin Segeťa, Pavel Alexandrov, Shoma Ogasawara, Jaime Montero
Kolombína Barbora Bielková, Natasa Dudar, Ilaria Ghironi, Aki Nishio, Isabella Poli, Michaela Krajčová, Ichigo Oguro, Momona Sakakibara
Mechanický vojáček Arthur Abram, Alessio Ciaccio, Luděk Mrkos, Martin Segeťa, Jaime Montero, Peter Vassili
Louskáček Arthur Abram, Gaetano Cottonaro, Alessandro Giovine, Peter Lerant, Ryunosuke Ishikawa
Princ Arthur Abram, Pierpaolo D'Amico, Peter Lerant, Vincent Tapia, Florent Operto, Balász Szijártó, Jaime Montero, Ryunosuke Ishikawa
Potkaní král Pavel Kolář, Adam Sojka, Martin Svobodník, Uladzimir Ivanou, Michael Blaško
Sněhová královna Klaudia Radačovská / Bittererová, Andrea Popov Smejkalová, Petra Říhová, Eriko Wakizono, Hana Abram / Švábenská
Sněhový kavalír Jan Fousek, Michal Pimek, Ivan Popov, Gregor Giselbrecht, Uladzimir Ivanou, Ilya Mironov, Doychin Dochev, Andrej Szabo, Robert Hyland
Královna cukrovinek Klaudia Radačovská / Bittererová, Andrea Popov Smejkalová, Eriko Wakizono, Ivona Jeličová, Isabella Poli
Kavalír Jan Fousek, Michal Pimek, Ivan Popov, Maxim Čaščegorov, Ilya Mironov, Doychin Dochev, Robert Hyland
Král cukrovinek Uladzimir Ivanou, Adam Sojka, Martin Svobodník, Václav Šutorka, Luděk Mrkos, Petr Hos
Španělský tanec Morgane Collangettes, Laura Fernández, Ilaria Ghironi, Markéta Pimek Habalová, Ivona Jeličová, Hana Abram / Švábenská, Nelka Lazović, Nashua Mironova, Kristýna Kmentová, Klaudie Lakomá, Arthur Abram, Dan Datcu, Gregor Giselbrecht, Uladzimir Ivanou, Luděk Mrkos, Martin Svobodník, Manuele Bolzonello, Thoriso Magongwa, Doychin Dochev, Ilya Mironov, Quinn Roy, Peter Vassili
Orientální tanec - sólo Veronika Litterová / Kurjanová, Elizaveta Shibaeva, Hana Abram / Švábenská, Emilia Vuorio
Čínský tanec Sayumi Nishii, Aki Nishio, Monika Souza / Pimková / Zaherová, Barbora Bielková, Carolina Isach, Isabella Poli, Momona Sakakibara, Arthur Abram, Manuele Bolzonello, Alessio Ciaccio, Pierpaolo D'Amico, Alessandro Giovine, Petr Hos, Martin Segeťa, Adam Sojka, Ryunosuke Ishikawa, Shoma Ogasawara, Peter Vassili, Solomon Osazuva
Trepak Gaetano Cottonaro, Uladzimir Ivanou, Peter Lerant, Martin Svobodník, Pavel Alexandrov, Ryunosuke Ishikawa, Shoma Ogasawara, Solomon Osazuva
Kapky rosy Klaudia Radačovská / Bittererová, Morgane Collangettes, Ilaria Ghironi, Serena Green, Veronika Litterová / Kurjanová, Nelka Lazović, Andrea Popov Smejkalová, Petra Říhová, Hana Abram / Švábenská, Emilia Vuorio, Eriko Wakizono, Isabella Poli, Tiffany Byrd, Emily Stewart, Taela Williams, Ichigo Oguro, Dilyana Yaneva, Se Hyun An, Momona Sakakibara
Pastýř Pierpaolo D'Amico, Gregor Giselbrecht, Peter Lerant, Florent Operto, Vincent Tapia, Pavel Alexandrov, Jaime Montero, Ryunosuke Ishikawa
Květinový valčík - sólo Klaudia Radačovská / Bittererová, Andrea Popov Smejkalová, Petra Říhová, Eriko Wakizono, Hana Abram / Švábenská, Jan Fousek, Gregor Giselbrecht, Michal Pimek, Ivan Popov, Uladzimir Ivanou, Ilya Mironov, Andrej Szabo, Doychin Dochev, Robert Hyland

Spoluúčinkuje Dětský sbor Brno (sbormistryně Valeria Maťašová-Černohlávková)