+

Sto let tanga – příběh velké lásky

Účinkují: Jitka Frantová, Martin Troncozo (zpěv)

Taneční páry:

  • Gianluca Berti a Federica Bolengo
  • Petr a Gabriela Nečasovi
  • Michal Meznik a Petra Vykoupilová

Sto let tanga – příběh velké lásky je inscenace plná argentinského tanga, která spojuje mistrné taneční umění argentinských, italských i českých tanečníků a zpěváků. Produkci doprovází dobové záběry a projekce, vše je propleteno tanečními exhibicemi tří páru tanga, zpěvem a hudbou významného argentinského zpěváka Martina Troncoziho. Atmosférou provází svým hlasem herečka Jitka Frantová. V tomto poetickém divadelním představení má i tanečník své nezpochybnitelné slovo, doplněné dojemným vyznáním herečky, která tančí.

Sto let tanga – příběh velké lásky převádí na jeviště 8 příběhů o hlubokých a vášnivých láskách k tangu.

O lásce k tanci: Životní příběh nejvýznačnější tanečnice tanga Carmencity Calderon, která se narodila před 100 lety, zároveň s tangem, tančila od dětství a oslavila své sté narozeniny v tanci a na parketu.

O lásce ke zpěvu: Životní příběh zpěváka tanga Carlose Gardela, který jako nejoslavovanější zpěvák světa skončil svůj mladý život při leteckém neštěstí.

O lásce k muzice: Životní příběh nejslavnějšího skladatele tanga Astora Piazzolly

O lásce k lásce: Bolestný příběh největšího autora poetických textů tanga Contursiho s milovanou Grisel

 a další.

Jelikož tango patří dnes celému světu, objeví se i na jevišti umělci několika národů: italští profesionální tanečníci tanga Gianluca Berti a Federica Bolenco, prezidenti Accademie tanga v Piemonte v Itálii, a dva české taneční páry (Petr a Gabriela Nečasovi, učitelé argentinského tanga v Brně, dále Michal Mezník a Petra Vykoupilová). Dále se představí argentinský zpěvák a hudebník Martin Troncozo a Jitka Frantová. 

Po konci představení následuje taneční večer (tzv. milonga) v Mozartově sále.

Kdy hrajeme