Klub mecenášů Národního divadla Brno

  • A1_mecenasi_tisk.jpg

Umění a kultura jsou důležitou součástí lidského života, spoluvytváří naši identitu a podílí se na tvorbě hodnot uznávaných a  respektovaných společností.

Národní divadlo Brno připravilo program pro divadelní příznivce, kteří by rádi podpořili uměleckou činnost Národního divadla Brno.

 

Poslání klubu

Chceme naše divadlo otevřít hlavně vám, našim divákům, vašim připomínkám a návrhům a v neposlední řadě vám dát také možnost se na tvorbě svého divadla podílet již konkrétně a hmatatelně. Jako člen klubu mecenášů tuto možnost dostanete. Díky vašemu daru, jehož výše závisí jen na vás, obdržíte balíček výhod, dárečků a neobvyklých zážitků. V průběhu sezony budeme pořádat speciální akce pro naše mecenáše, setkání s uměleckým vedením, kde vám představíme „projekty sezony“, na čem aktuálně pracujeme, co pro vás připravujeme a také „perličky ze zákulisí“. Dáme vám nahlédnout za oponu příprav inscenací a vůbec toho, jak se „děla“ divadlo. Díky členství v klubu můžete být vašemu divadlu a oblíbenému souboru blízko a stát se z diváka i aktivním činitelem a naším partnerem.

Pro mnoho lidí je pojem mecenáš velmi vzdálený, tento archaický výraz, který vznikl již ve Starém Římě, evokuje spíše aristokrata v sametovém kabátě, který shromažďuje umělecká díla. V současné společnosti je to spíše obraz vysoce postaveného, bohatého muže, stojícího na samém vrcholu společnosti. Pokud se podíváme na pojem mecenáše opravdu zblízka, uvidíme i v průřezu historií, člověka, který se dívá kolem sebe a zajímá se o společnost, ve které žije. Člověka, který chce vylepšit podmínky pro růst a rozvoj v ní a klade důraz na úroveň vzdělanosti a kultury. Není v podstatě takový každý z nás? Nezáleží každému na výše řečeném? Každý přece chceme, aby se naše společnost vyvíjela, byla vzdělaná a kulturní. To se potom samozřejmě odráží i na kvalitě života každého z nás. Proto Národní divadlo Brno přichází s mottem „Každý může být mecenášem!“ Každý z vás, komu není lhostejná kulturní úroveň ve společnosti, ve které se denně pohybuje. Každý komu záleží na kvalitě divadelního umění, které se produkuje ve vašem městě. Každý z vás může podpořit svoje divadlo a pomoci tak zachovat kulturní dědictví kvalitního divadelního umění i pro budoucí generace.

 

Jak se stát členem klubu

Mecenášem může být každý!

Máte rádi divadlo? Máte rádi Národní divadlo Brno? Máte rádi nás? Podpořte naši činnost! Staňte se členem klubu mecenášů Národního divadla Brno! Z naší nabídky si vybere opravdu každý! Jste student, máte hluboko do kapsy, a přesto chcete naše divadlo podpořit? Staňte se Přítelem NdB. Chodíte rádi na činohru a chcete podpořit konkrétně tento soubor? Staňte se „Harpagonem“. Leží Vám kultura na srdci a chcete se podílet na její podpoře větší měrou? Staňte se Diamantovým mecenášem a využijte všechny exklusivní výhody!

 

Přítel NdB

finanční příspěvek do 5000 Kč

magazín DIVA do schránky

pravidelné informace o akcích NdB na email

 

Mecenáš NdB

finanční příspěvek od 5.000 do 20.000 Kč

základní členský balíček:

magazín DIVA do schránky

certifikát Mecenáše NDB

členská karta Mecenáše

přednostně dostávat pravidelné informace o akcích NDB na email

pravidelné pozvánky na speciální akce NDB

 

Platinový Mecenáš NdB

finanční příspěvek od 15.000 do 50.000 Kč

základní členský balíček +

soukromá prohlídka vybraného divadla

přednostní rezervace vstupenek

program na představení zdarma

dárkový balíček NdB

pravidelné pozvánky na společenská setkání pořádané NDB

Diamantový Mecenáš NdB

finanční příspěvek od 50.000 Kč a více

veškerá předcházející nabídka +

vstupenky na vybrané premiéry během sezony a pozvání na následné společenské setkání

osobní asistence při výběru představení

osobní asistence při návštěvě divadla

Je pro nás důležité, aby naši mecenáši měli přehled o tom, na co konkrétně přispěli. Jednotlivé dary jsou proto využity na konkrétní projekty, vybrané premiéry sezony tzv. „lahůdky sezony“ na které jsou potom naši Mecenáši pozvání, aby shlédli, na čem se spolu s námi podílí.

Během divadelní sezony budeme také v rámci mecenášského klubu pořádat speciální akce pro naše členy, tak aby měli možnost nahlédnout „za oponu“ do zákulisí divadla. Naše mecenáše pozveme na neveřejnou zkoušku inscenace, besedu s tvůrci, netradiční prohlídku budov s překvapením a podobně. Dáme vám nahlédnout za oponu příprav inscenací a vůbec toho, jak se „děla“ divadlo. Díky členství v klubu můžete být vašemu divadlu a oblíbenému souboru blízko a stát se z diváka i aktivním činitelem a naším partnerem.

 

Jak se stát mecenášem Národního divadla Brno

Pro více informací prosím kontaktujte:

Michaela Cvetlerová

sponzoring/fundraising

tel.:+420 724 910 308, 542 158 266, email: cvetlerova@ndbrno_cz