+

Anda-Louise Bogza

Anda-Louise Bogza

vlastní webové stránky / the official website

Anda-Louise Bogza vystudovala klavír, cembalo a zpěv na konzervatoři a Vysoké umělecké škole v Bukurešti a na pražské AMU. Po ukončení AMU přijala angažmá ve Státní opeře a v pražském Národním divadle.V Praze ztvárnila role Abigail v opeře Nabucco, Amelii v Un ballo in maschera, Donnu  Annu v Donu Giovannim, Desdemonu v Otellovi, Elisabeth v Donu Carlosovi, Kateřinu v Kátě Kabanové, Leonoru v Trubadúrovi, Lísu v Pikové dámě, Minie v Děvčeti ze západu, Jenůfu v Její pastorkyni  a  titulní role v Aidě, Manon Lescaut, Tosce a Turandot. V roce 1994 obdržela první cenu a cenu publika ve vídeňské Mezinárodní pěvecké soutěži. V roce 2007 byla a získala Cenu Thálie za roli Minie v Pucciniho Děvčeti ze západu.

Anda-Louise Bogza vystupuje také jako host v inscenacích věhlasných operních domů a koncertních sálech v Evropě i v zámoří. Velký úspěch zaznamenala v roli Aidy ve Vídeňské státní opeře, Státní Opeře Berlín, v Německé Opeře Berlín a v Opeře Lipsko.

Velký dojem také udělala svým ztvárněním Toscy v rámci festivalu Maggio Musicale Fiorentino ve Florencii, v Bavorské Státní opeře Mnichov, ve frankfurtské opeře v L´Opéra National de Bordeaux, v Izraeli v Opeře Tel Aviv, v Grand Théâtre de Luxembourg, Semper Opeře v Drážďanech, Areně ve Veroně, v Teatro dell´ Opera di Roma a v Národní opeře v Bratislavě, v Praze, Bukurešti a v Japonsku. V Opéra National de Paris-Bastille a v Théâtre Royal de la Monnaie debutovala titulní roli v Dvořákově Rusalce.

Anda-Louise Bogza se také věnuje natáčení, například pro firmu Decca nahrála operu Pavla Haase Šarlatán (Rosina), pro Arte Nova Classics Trubadúra (Leonoru) a Album italských árií.

Od sezony 2012/2013 je sólistkou Janáčkovy opery NDB.

kdy hraje

Středa 29. 01. 2020 19.0022.10
Opera
Giuseppe Verdi
Giuseppe Verdi
Janáčkovo divadlo
Vyprodáno
Pátek 31. 01. 2020 19.0022.10
Opera
Giuseppe Verdi
Giuseppe Verdi
Janáčkovo divadlo | Abonmá U ,  O
Čtvrtek 2. 07. 2020 20.0022.50
Opera
Giuseppe Verdi
Špilberk

Další program

Online archiv