+

Anda-Louise Bogza

Anda-Louise Bogza

vlastní webové stránky / the official website

Anda-Louise Bogza vystudovala klavír, cembalo a zpěv na konzervatoři a Vysoké umělecké škole v Bukurešti a na pražské AMU. Po ukončení AMU přijala angažmá ve Státní opeře a v pražském Národním divadle.V Praze ztvárnila role Abigail v opeře Nabucco, Amelii v Un ballo in maschera, Donnu  Annu v Donu Giovannim, Desdemonu v Otellovi, Elisabeth v Donu Carlosovi, Kateřinu v Kátě Kabanové, Leonoru v Trubadúrovi, Lísu v Pikové dámě, Minie v Děvčeti ze západu, Jenůfu v Její pastorkyni  a  titulní role v Aidě, Manon Lescaut, Tosce a Turandot. V roce 1994 obdržela první cenu a cenu publika ve vídeňské Mezinárodní pěvecké soutěži. V roce 2007 byla a získala Cenu Thálie za roli Minie v Pucciniho Děvčeti ze západu.

Anda-Louise Bogza vystupuje také jako host v inscenacích věhlasných operních domů a koncertních sálech v Evropě i v zámoří. Velký úspěch zaznamenala v roli Aidy ve Vídeňské státní opeře, Státní Opeře Berlín, v Německé Opeře Berlín a v Opeře Lipsko.

Velký dojem také udělala svým ztvárněním Toscy v rámci festivalu Maggio Musicale Fiorentino ve Florencii, v Bavorské Státní opeře Mnichov, ve frankfurtské opeře v L´Opéra National de Bordeaux, v Izraeli v Opeře Tel Aviv, v Grand Théâtre de Luxembourg, Semper Opeře v Drážďanech, Areně ve Veroně, v Teatro dell´ Opera di Roma a v Národní opeře v Bratislavě, v Praze, Bukurešti a v Japonsku. V Opéra National de Paris-Bastille a v Théâtre Royal de la Monnaie debutovala titulní roli v Dvořákově Rusalce.

Anda-Louise Bogza se také věnuje natáčení, například pro firmu Decca nahrála operu Pavla Haase Šarlatán (Rosina), pro Arte Nova Classics Trubadúra (Leonoru) a Album italských árií.

Od sezony 2012/2013 je sólistkou Janáčkovy opery NDB.

kdy hraje

Online archiv