Blíží se velký operní happening, který u nás nemá obdoby!

Janáčkova opera se už potřetí připojí k Evropským operním dnům. 

Otevřte svá srdce, své uši a pojďte s námi ukázat ostatním krásu opery. Přidejte se k nám: Olympia Modřice - neděle 8.5. - 15 hodin - hlavní vchod, v blízkosti infostánku.

LOGO_European_Opera_Days.jpg

O víkendu 7. a 8. 5. 2011 opět propuknou po celé Evropě oslavy Evropských dnů opery. Termín konání operního svátku není vybrán náhodně, neboť 9. květen je Dnem Evropy.

Janáčkova opera Národního divadla Brna se zapojí do oslavy Evropských dní opery již potřetí. Náš program je pravidelně hodnocen organizací Opera Europa, která z Bruselu koordinuje evropský operní svátek, jako jeden z nejlepších. Vloni jsme připravili exkluzivní módní show v nákupním a zábavním centru Olympia Brno, v roce 2009 jsme vytvářeli graffiti, tančili street dance a otevřeli Janáčkovo divadlo širokému spektru zájemců.

Cílem Evropských operních dní je popularizovat operu a získávat nové operní fanoušky prostřednictvím realizování zajímavých akcí a programů pro širokou veřejnost. Každoročně mají operní oslavy své téma, kterým bylo pro letošní roční vybráno téma „Mladé uši“ (Young Ears).

eod2011mapa.jpg

                                                                                                                       Účastníci EOD 2011

Sluch je první z tradičních pěti smyslů - probudí se dlouho předtím, než se narodíme. Našimi prvními sluchovými vjemy jsou rytmus bušícího srdce matky, zvuky jejího těla a hlasy a zvuky přicházející z venkovního světa. V prenatálním stavu také vnímáme hudbu, která zní venku. „Mladé uši“ ve smyslu poslechu bez předsudků byly vybrány jako téma pro Evropské dny opery 2011 jako univerzální motiv, spojující nás všechny po celé Evropě - nezávisle na našich kulturních kontextech, zemích, povolání nebo věku.  "Mladé uši" nepatří jen dětem a mladým lidem, ale lidem jakéhokoliv věku.  Téma vyjadřuje poslouchání bez předsudků a získaných návyků. Cílem je přivést k úvahám stávající posluchače opery, zda neposlouchají zatíženi zvykem, a ukázat krásu opery lidem, kteří ji neznají a brání se jí z důvodu různých předsudků.

Oslavte s námi Evropský den opery, otevřete vaše uši a objevte krásy opery!

Nákupní a zábavní centrum Olympia v Brně je jedním z nejmasověji navštěvovaných míst v Brně  vzhledem k velké koncentraci obchodů, restaurací a kinosálů. Rozhodli jsme se umístit letošní program Janáčkovy opery právě sem a umožnit setkání s operou lidem, kteří by si k ní těžce hledali cestu.

Poznamenejte si  do diáře: Evropský den opery, neděle 8. 5., 15 hodin, Olympia Brno - hlavním vchodem, prostor u infostánku.

PŘIPOMEŇTE SI EVROPSKÝ DEN OPERY 2010