Česká premiéra opery Sen noci svatojánské

Začátek měsíce března bude v opeře patřit magii a elfům. V české premiéře uvedeme Sen noci svatojánské , dílo nejvýznamnějšího anglického skladatele 20. století Benjamina Brittena, který v roce 2013 oslaví 100. výročí narození.

Opera vznikla v roce 1960 podle stejnojmenné hry Williama Shakespeara. Hravá alžbětinská féerie rozehrává na jevišti s humorem a lehkostí křehký svět Shakespearovy fantazie. Budete svědky milostných vzplanutí, spiknutí lesních elfů a dovádění vil.

Skladatel se zde opět projevil především jako velký, vřelý melodik, schopný vyjadřovat se sice soudobým, ale sdílným, obecně pochopitelným jazykem.

IMG_4093

Hudebního nastudování se ujme dirigent Jakub Klecker a v hlavních rolích se představí Andrea Široká a Andrea Vizvári (Tytania), Ilham Nazarov  (Oberon), Jana Wallingerová a Veronika Hajnová Fialová (Hermia), Tereza Merklová Kyzlinková (Helena), Ondrej Šaling (Lysander), Roman Janál a Daniel Čapkovič (Demetrius),   Jevhen Šokalo (Bottom) a další.

Premiéru doplní výstava ve foyer Janáčkova divadla a další projekty, v nichž bychom chtěli nabídnout brněnskému publiku možnost seznámit se nejen s životem a dílem tohoto vynikajícího skladatele, ale i s historií anglické hudby skrývající mnoho u nás dosud nepoznaných hudebních pokladů.

PREMIÉRA 8. 3. 2013, od 19 hodin v Janáčkově divadle

PŘEDPREMIÉROVÁ BESEDA 6.3. 2013, od 16 hodin v Janáčkově divadle