+

Derniéra Snu noci svatojánské s polskou superstar v roli Oberona!

Že milencům vždy v lásce něco brání, bude už asi dáno osudem.

V sobotu 15. února máte poslední možnost vidět v Janáčkově divadle hravou alžbětinskou féerii, rozehrávající na jevišti s humorem a lehkostí křehký svět Shakespearovy fantazie plný lesních vil a elfů. 

V roli Oberona vystoupí Piotr Olech, polská kontratenorová superstar.

Piotr Olech vystudoval Hudební akademii Stanoslawa Moniuszka v Gdansku, katedru hlasové a herecké přípravy. Je také absolventem katedry hudebního vzdělání Hudební akademie Frederica Chopina ve Varšavě. Zúčastnil se mnoha kurzů s umělci jako Paul Eswood, Kai Weesel, Stephen Taylor a členy vokálního souboru The King´s Singers. V letech 1995 až 2000 byl členem komorního souboru Cantus, se kterým získal druhou cenu na První přehlídce rané hudby "Minulost pro budoucnost" ve Varšavě a cenu za nejlepší debut na 8. festivalu staré hudby ve Varšavě.

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Spolupracuje s Varšavskou komorní operou s předními sólisty a soubory zaměřujícími se na ranou hudbu (např. Ars Cantus, Ars Nova, Concerto Polacco, Dekameron, Il Tempo, Musicae Antiquae Collegium Varsoviense) a také s dalšími filharmonickými a komornímu orchestry. Vystupuje na mnoha významných hudebních festivalech v Polsku i zahraničí (Česká republika, Německo, Dánsko, Francie, Itálie, Nizozemí, Portugalsko, Španělsko). V roce 2003, během Evropské barokní akademie v Ambronay se zúčastnil operních představení Handelovy opery Athalia dirigované Paulem McCreeshem. Nahrává pro Polský rozhlas a televizi. Jeho CD zahrnují Opera Omnia s hudbou M. Mielczewskeho, Mesiáše a Magnificata G. F. Handela, Missa Pastoria M. J. Zebrowskeho a Via Crucis P. Lukaszewskeho.

V současnosti přednáší na Hudebním ústavu Univerzity Marie Curie-Sklodowské v polském Lublinu.

SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ

BENJAMIN BRITTEN (1913-1976)

DERNIÉRA V SOBOTU 15. února od 17 hodin

Kdy hrajeme