+

Hana Achilles | Choreografie opery Così fan tutte

  • Hana Achilles.jpg
  • 40366208630_4cb04158d3_o.jpg
  • 41272713965_299bc55516_o.jpg
  • _olb4611-edit-edit_27076603887_o.jpg

Netestujte vztahy, riskujete, že vaše přítelkyně věnuje svůj cit jinému.

Při mé tvorbě choreografie pracuji v Così fan tutte především se sborem, který je úžasný. Vyzařuje z nich čistá radost, jde vidět, že je práce baví. 

"Choreografie v Così fan tutte je pro mne zajímavá spoluprací s režisérkou. Nyní spolupracuji s Aničkou Petrželkovou, se kterou jsem doposud působila především v činoherním prostředí. Je pro mne tedy lepší, když spolupracuji s někým, jehož požadavky a rukopis dlouhodobě znám. Toto porozumění je vzájemné, režisérka ví přesně, co ode mne může očekávat.

Při mé tvorbě choreografie pracuji v Così fan tutte především se sborem, který je úžasný. Vyzařuje z nich čistá radost, jde vidět, že je práce baví. V inscenaci je spousta zajímavých nápadů od Anny Petrželkové, které jsem se snažila povytáhnout dál a zpracovat. Dala mi náladu, v jaké se má opera nést a já se jí inspirovala pro mou choreografii.  

Je nutné využívat akcentu nálady v Mozartově hudbě. Právě baroko a klasicismus považuji za velmi otevřené styly pro výslednou choreografii. Hudba autorů z této doby se dá vyložit mnoha způsoby, není příliš programová."

Kdy hrajeme