Hvězdou vánočního koncertu v opeře bude opět skvělá Carin Filipčić

Sváteční večer s krásnou hudbou a texty inspirovanými nejkrásnějšími svátky v roce. Dirigent: Caspar Richter. Účinkují sólisté, sbor, orchestr a balet NDB. Pouze ve dvou provedeních 29. 11. a 18. 12. 2011 v Janáčkově divadle.

Vážení přátelé Janáčkovy opery, blíží se Vánoce a my si Vás po roce dovolujeme opět pozvat na tradiční příjemné a klidné setkání s Vašimi oblíbenými umělci. 

IMG_8322.JPG

Na smínku Carin Filipčić, Jana Wallingerová a David Nykl (zprava), foto: Luděk Svítil

Pro vánoční čas přichystala Janáčkova opera speciální sváteční komponovaný večer, na kterém se budeme moci nejen zaposlouchat do krásné hudby a textů inspirovaných nejkrásnějšími svátky v roce, ale rovněž se potěšit pohledem na drobné taneční výstupy a scénky. Iniciátorem tohoto projektu je nový hudební šéf souboru Janáčkovy opery NDB Caspar Richter, jenž stane i za dirigentským pultem. S velmi různorodě sestaveným programem by tak rád pokračoval v tradici příjemného svátečního setkávání souboru se svými diváky, která jsou již zavedenou praxí mnoha světových operních domů. Můžeme se tak těšit nejen na hudbu klasickou (Bach, Berlioz, Čajkovskij, Strauss, Humperdinck) a tradiční koledy různých národů, ale rovněž na známé vánoční filmové melodie.

Hostem svátečního večera bude opět rakouská mezzosopranistka Carin Filipčić, která se brněnskému publiku s velkým úspěchem představila v koncertech muzikálové a filmové hudby.

"Carin Filipčić je a zůstává velkou hvězdou na hudebním nebi. Přiměje vás plakat štěstím svým nádherným hlasem a hlubokým prožitkem své interpretace." (A Musical Christmas mit den Vereinigten Bühnen Wien Elmar Leimgruber, 5. 12. 2010). Posuďte sami.

Vánoce v opeře. Sváteční večer s krásnou hudbou a slovem, s podtitulem "Ze staré Evropy do Nového světa." 29. 11. a 18.12. 2011 v Janáčkově divadle. Vstupenky v prodeji.