Janáčkova opera exkluzivně v Ománu, report I.

Zdravíme všechny z opravdu hodně rozžhaveného Ománského sultanátu, kam jsme se poměrně složitě a náročně všichni přepravili během několika uplynulých dnů - a to jak "předvoj" kolegů z techniky, tak i "hlavní" část souboru (sólisté, orchestr a část operního sboru) nočním letem společnosti Emirates, tak i "opozdilci" (zbylá část sboru s panem sbormistrem Koňárkem).  Prostě naši vážení a milí příznivci, jsme tu už komplet všichni na Rusalku.

Muscat na nás dýchl svým horoucím dechem, ale po pravdě - to se dalo čekat. 
Cesta z letiště na hotel proběhla krásně klimatizovanými autobusy, což ocenil opravdu takřka každý z nás. Jen z té všudypřítomné klimatizace neonemocnět, si jistě říkají naši pěvci a pěvkyně...
 
Dnešní úterní den se již kolem poledne začínáme chystat na večerní první zkoušku celého souboru. Je nutné zmínit naši techniku, která ve spolupráci s personálem Royal Opera House Muscat (ROHM) a pod vedením pana režiséra Vladimíra Morávka již druhý den odvádí tu velkou spoustu mravenčí práce, která bývá rádoby neviditelná - ale bez níž bychom my ostatní nemohli představení vůbec uskutečnit. Patří jim za to rozhodně velký dík.
 
Odpoledne si někteří hráči orchestru vyzvednou nástroje, které nám budou zapůjčeny v ROHM. Docela se na to těšíme a jsme rádi, že bude dost času na "seznámení" s instrumenty. Pro profesionální muzikanty - a pro hráče na smyčcové nástroje - je nezvyklé hrát na cizí nástroj, ale určitě se se zapůjčenými violoncelly, kontrabasy a bicími "domluvíme"!
 
Držte nám palce prosím, myslete na nás, poněvadž vaše podpora je pro nás vlastně i jakýmsi dalším závazkem.
 
Další zprávičky budou následovat.
 
Přejeme všem krásné úterý z Ománu !