Janáčkova opera se už tradičně zapojí do programu Slavnosti masek!

16. červen 2012: Přijďte podpořit nadpozemsky krásný operní průvod na téma MOZART!

V sobotu 16. června 2012 v 17 hodin odchází průvod Janáčkovy opery s názvem AMADEUS od Janáčkova divadla na Moravské náměstí. V 18 hodin se odtud vydá na Náměstí svobody. Tam vyvrcholí Slavnost masek přehlídkou všech zúčastněných průvodů. Přijďte nás podpořit!

Revolta. Anarchie. Svoboda. Láska. V sobotu 16. června 2012 vtrhnou do ulic a na náměstí Brna květinové děti. Amadeus, Velká sestra, hasiči z Hoří, má panenko, vlasatý Berger, který si spletl New York s Brnem a pak s Vietnamem, ale také Beatles, Valmont, Muž na Měsíci, Goyovy přízraky a další kultovní postavy 60. let sejdou se v jediný den na jednom místě. Čeká nás třetí ročník Slavnosti masek. Tentokrát jako pocta šedesátým létům, divadlu, filmu a také Miloši Formanovi.

Připravili jsme pro letošní Slavnost masek průvod AMADEUS

Co spojuje Miloše Formana a Wolfganga Amadea Mozarta? Oba geniální umělci. A jejich spojení dalo vzniknout neobyčejnému filmu. Režisér Forman ukázal světu lidskou tvář velkého skladatele – tu, jež nenajdete v učebnicích a knihách, ale najdete ji v jeho hudbě. Neboť umělci jsou, ať se nám to líbí nebo ne, především lidé. A v tom je jejich síla. 

Pojďte s námi až na Náměstí svobody! Tam bude v 19.45 vyhlášen Král masek!