Opera Její pastorkyňa Leoše Janáčka ve vynikajícím novém obsazení - pouze dvakrát v této sezoně!

Poprvé se představí dva přední sólisté Janáčkovy opery, Pavla Vykopalová jako Jenůfa a Peter Berger jako Števa. Dále uvidíte Adrianu Hlavsovou (Kostelnička), Ivana Choupenitche (Laca), Jitku Zerhauovou (Stařenka) a další. Hrajeme pouze 6. 2. a 16. 2. 2011 v Janáčkově divadle.

Inscenace je dílem dirigenta Jaroslava Kyzlinka a režiséra Zdeňka Kaloče a patří k divácky nejoblíbenějším janáčkovským inscenacím našeho repertoáru.

Připravujeme pro vás dvě mimořádná představení, ve kterých budete moci prožít hluboký lidský příběh lásky, zrady a odpuštění ve zbrusu novém obsazení dvou hlavních rolí!

Pavla Vykopalová se poprvé ve své kariéře představí v roli Jenůfy.

foto_pavla_vykopalova.jpg

"...Její talent je jedním z největších přínosů pro Janáčkovo divadlo, jaké jsme mohli v poslední době zaznamenat. Navíc je krásná..." (Boris Klepal, MF Dnes)

"...Sopranistka vládne nejen příjemným témbrem a dokonalou technikou, ale působí i herecky přesvědčivě..." (Vladimír Čech, Hospodářské noviny)

Petera Bergera budeme moci poprvé spatřit na jevišti jako Števu.

foto_peter_berger.jpg

"...Tenorista Peter Berger dokáže lyrickým hlasem vyzpívat tichý údiv a jemné vyznání, ale také rozhořčení a vztek..." (Lenka Šaldová, Divadelní noviny)

Janáček použil jako předlohu stejnojmenné drama Gabriely Preissové, jehož text si sám upravil do podoby operního libreta. Přestože skladatel musel text dramatu výrazně zkrátit, podařilo se mu účinek tragického příběhu z moravského venkova ještě prohloubit. Dílo o Jenůfce a její maceše Kostelničce, která raději zabije Jenůfčino nemanželské dítě, než by připustila, že pastorkyni vychovala do hanby, sklidilo při premiéře v roce 1904 v divadle na Veveří velký úspěch. Na úspěch světový si muselo počkat dvanáct let, do uvedení v pražském Národním divadle v roce 1916. Tam byla Její pastorkyňa uvedena v podobě, kterou jí vtiskly retuše Karla Kovařovice.

Uvádíme operu v původní verzi Leoše Janáčka.

jenufa_vykopalova_berger.jpg

Fotogalerie inscenace / vstupenky.

Vstupenky na obě představení Její pastorkyně můžete zakoupit v rámci mimořádné únorové nabídky: Prožijte svátek zamilovaných v opeře - dvě vstupenky pro pár za cenu jedné!

Foto: Jana Hallová, www.vykopalova.com