+

Kdy naposledy jsme se na opeře opravdu upřímně rozesmáli?

  • NdB_KAMPAN 2016-17_plakat_10b

Když si chlípný hrabě umane…

„Nová inscenace Hraběte Oryho je opravdové hudební divadlo. Má mnohé plusy - a je dobrým diváckým tipem - jak z důvodů hudebních, tak i divadelních. Kdy naposledy jsme se na opeře opravdu upřímně rozesmáli?,“ ptá se recenzent serveru Brno město hudba Petr Veber.

"Lenka Flory, divadelnice doposud s nemnoha operními zkušenostmi, přinesla do tohoto projektu a do operní režie nový vítr. Přišla nejen s mnoha dobrými nápady, cílevědomě a inspirativně režírovala, ale na mnoha místech se pustila doslova do choreografie,“ pokračuje Petr Veber.

Recenzentka serveru Opera Plus Olga Janáčková vyzdvihla pěvecké obsazení Hraběte Oryho. „V Brně jsme mohli být při premiéře opery jistě spokojeni, když před námi defilovali velmi kvalitní mladí zpěváci (…) Hrabě Ory v podání devětadvacetiletého maďarského tenoristy György Hanczára, vítěze pěvecké soutěže Józsefa Simándyho v Szegedu 2016, suverénně zvládal výšky i patřičné melodické ozdoby,“ konstatuje Olga Janáčková a pokračuje: „Nelze než ocenit pěvecké výkony lyrické sopranistky Kateřiny Kněžíkové jako hraběnky Adély, temný alt Václavy Krejčí Houskové v temperamentní kalhotkové roli Isoliera, pružný mezzosoprán Jany Hrochové jako Ragondy, znělý baryton Romana Hozy při interpretaci Oryho přítele Raimbauda a energického Vychovatele v podání Borise Prýgla, jehož slibný bas bude jistě postupně zrát do ještě sonornějších kvalit.“

Celou recenzi na serveru Brno město hudby naleznete zde.

 

 

Kdy hrajeme