Mezinárodní konference Opera Europa je zde!

Již za týden se do Národního divadla Brno sjede přes 200 hostů z 22 zemí na konferenci Opera Europa, aby společné oslavili Rok České hudby a narozeniny Leoše Janáčka. Těšíme se na krásné 4 dny, které společně se zástupci světových divadel strávíme. 

Bližší informace o programu a hostech naleznete zde

Organizace Opera Europa sdružující 153 divadel a hudebních festivalů z 39 zemí vybrala, na základě podané žádosti, Národní divadlo Brno a Národní divadlo moravskoslezské jako pořadatele prestižní mezinárodní konference Opery Europa  - podzim 2014 (termín konání konference: 20. – 23. 11. 2014).

Tématem této konference je „Rok české hudby“.  Konference se účastní hosté ze všech kontinentů světa (napříč jednotlivými divadelními profesemi). Spektrum přednášejících je tvořeno špičkami ve svém oboru.

V rámci podzimní konference Opera Europa bude poprvé ve své historii možné sledovat vybrané přednášky online. V reálném čase tak bude konference zpřístupněna širokému okruhu diváků z celého světa. Sledování streamovaných přednášek bude možné na webových stránkách festivalu.

Streamování přednášek je umožněno díky spolupráci s Janáčkovou akademií múzických umění v Brně.

Streaming videa není jedinou novinkou, která se na konferenci představí. Díky navázání spolupráce se startupovým projektem Sli.do, budou mít diváci možnost klást speakerům dotazy v reálném čase online, komentovat jejich přednášky a hlasovat o otázkách, které by chtěli, aby byly zodpovězeny. Tato webová aplikace zapojí publikum nejen v sále do dění konference. Pro zapojení se do diskuse stačí otevřít v prohlížeči webovou stránku

kliknout na ikonu join event, zadat kód eventu – OEConference2014 a psát dotazy nebo hlasovat o již zveřejněných.

Nepropásněte on-line streaming:

Čtvrtek 20.11.2014 15:30

OPENING ADDRESS

Kateřina Kalistová, Czech Vice-Minister of Culture; Roman Onderka, Mayor of Brno; Martin Glaser and Eva Blahová (Brno); and Jiři Nekvasil (Ostrava)


Čtvrtek 20.11.2014 16:30

STAGING JANÁČEK TODAY

Round-table of directors with Robert Carsen, David Pountney and David Radok, moderated by Marc Clémeur (Opéra du Rhin)


Pátek 21.11.2014 9:30

CZECH PERSPECTIVES ON JANÁČEK °

Round-table discussion with Jiří Zahrádka (Brno), Miloš Štědroň (Brno), John Tyrrell (Professor of Music at Cardiff University and author of Czech Opera and Janáček’s Operas), moderated by Jan Špaček


Pátek 21.11.2014 16:15

DISCUSSION WITH JAMU STUDENTS °

Led by Susan Fisher (London ROH) focused on fundraising


Sobota 22.11.2014 11.30

CONFERENCE CONCLUSIONS


Sobota 22.11.2014 13:30

MEETING WITH JAMU STUDENTS °

Led by Karen Stone (Magdeburg)


oe-loga.jpg