Změna představení dne 30. 12. Uvedeme Madama Butterfly ve vynikajícím obsazení!

Vážení diváci, upozorňujeme vás na změnu představení v Janáčkově divadle dne 30. 12. 2010. Z důvodu nemoci jedné z protagonistek představení Gianni Schicchi / Komedianti bude uveden mimořádně úspěšný titul z našeho repertoáru, Madama Butterfly Giacoma Pucciniho.  Návštěvníci představení dostanou možnost 50% slevy na jedno z následujících dvou představení Gianni Schicchi / Komedianti  dne 11. ledna anebo 9. února 2011. Pokud návštěvníci vstupenky nevyužijí, mohou je vracet do 14. ledna v předprodeji Národního divadla Brno. Všem divákům se za nenadálou situaci omlouváme a děkujeme za pochopení.

MADAMA BUTTERFLY

Láska, zrada a smrt v exotickém Japonsku

1962_1.jpg

Foto z inscenace: Jana Hallová 

Inscenace ve vynikajícím hudebním nastudování Jaroslava Kyzlinka a v režijním a scénickém zpracování renomovaného tandemu Jiří Nekvasil / Daniel Dvořák.

Inscenace byla oceněna prestižní diváckou cenou DIVA 2009 v kategorii "Nejlepší inscenace".

Můžete si vychutnat tento operní skvost v mimořádném pěveckém obsazení: Adriana Kohútková, Jana Wallingerová, Michal Lehotský, Roman Janál.

Inspiraci pro jednu ze svých nejslavnějších oper nalezl Giacomo Puccini (1858-1924) v malém londýnském divadle, kde viděl hru amerického dramatika Davida Belasca. Příběh nešťastné lásky mladičké japonské gejši Cio-Cio-San nazývané Motýlek k americkému námořnímu důstojníkovi Pinkertonovi poskytl skladateli námět s velkou dávkou sentimentu a s exotickým prostředím japonské kultury, který Puccini naplnil jímavými melodiemi.

adriana_kohutkova_portret_2.jpg Foto Adriana Kohútková: http://www.kohutkova.sk

V hlavní roli Cio-Cio San uvidíte a uslyšíte vynikající slovenskou sopranistku Adrianu Kohútkovou, sólistku Opery Slovenského národního divadla. Adriana Kohútková pravidelně hostuje na obou pražských operních scénách, spolupracuje s Českou a Slovenskou filharmonií, Düsseldorfer Symphoniker, Bamberger Symphoniker a s dirigenty O. Lenárdem, J. Bělohlávkem, Z. Mácalem, S. Cambrelingem, S. Baudem, P. Altrichterem, R. Štúrem a dalšími.

V Janáčkově opeře účinkovala Adriana Kohútková v představeních: Don Giovanni, La traviata, Příhody lišky Bystroušky, Madama Butterfly, Výlet pana Broučka do Měsíce.