Na jeviště Janáčkova divadla se vrací Její pastorkyňa

V řijnu uvádíme dvě představení opery Její pastorkyňa, kterými si vás dovolujeme pozvat na Mezinárodní festival Janáček Brno 2010.

Inscenace, která je dílem režiséra Zdeňka Kaloče a dirigenta Jaroslava Kyzlinka, se při svém uvedení setkala s velkým ohlasem a těší se stálému zájmu diváků.

V této sezoně za dirigentským pultem stane Jakub Klecker a v hlavních ženských rolích se představí sopranistka Dagmar Žaludková (Jenůfa) a Adriana Hlavsová (Kostelnička), jako Števu uvidíme Petra Levíčka. 

Lacu zazpívá vynikající ruský tenorista Andrej Lantsov, který je absolventem Státní konzervatoře v Kazani. Již v druhém roce studií začal spolupracovat se Státní operou v Tatarstánu a vytvořil zde hlavní role v operách Kníže Igor, Démon a Iolanta. V roce 1989 získal ocenění na mezinárodní soutěži Fjodora Šaljapina. V roce 1991 byl angažován v budapešťské Národní opeře. V letech 1996 – 2003 byl členem souboru Deutsche Oper am Rhein. Vystupoval v předních evropských operních domech (Maďarsko, Rakousko, Švýcarsko, Belgie, Švédsko, Španělsko, Francie, Itálie, Německo). V roce 2001 byl pozván Ricardem Mutim, aby ztvárnil roli Othella v milánské La Scale. Mezi jeho partnery na jevišti patří pěvci jako Violeta Urmana, Fiorenza Cossotto, Eva Marton, Barbara Frittoli, Olga Gurjakova, Sergej Leiferkus, Renato Bruson, Leo Nucci a spolupracuje s předními dirigenty jako jsou Gardelli,  Antonello Allemandi,  Alain Lombard,  Rizzi Brignoli,  Riccardo Muti, Ivan Fischer, Rico Saccani. Jeho repertoár zahrnuje důležité party tenorového repertoáru (Alvaro (Síla osudu), Manrico (Trubadúr), Calaf (Turandot), Cavaradossi (Tosca), Maurizio (Adriana Lecouvreur),  Turiddu (Sedlák kavalír),  Enzo (La Gioconda), Don Jose (Carmen),  Grigorij (Boris Godunov), Herman (Piková dáma),  Othello,  Radames (Aida), Alfréd (La Traviata),  Laca (Její pastorkyňa), Pinkerton (Madama Butterfly), Canio (Komedianti).

Představení 9. a 24. října 2010 v Janáčkově divadle.