+

Na počátku byla Opera! VSTUP JE VOLNÝ

  • IMG_1960
  • IMG_1950
  • IMG_1979
  • IMG_2063
  • IMG_2147

Kde se staré spojí s novým, vyroste vavřínový keř…

Rádi bychom vás pozvali na cestu po stopách opery na její samotný počátek a seznámili vás s mnoha inspiracemi, které stáli u jejího vzniku, prostřednictvím komponovaného pořadu  Na počátku byla opera!

Sobotní setkání se uskuteční 12.5. v 16:00, Mozartův sál divadla Reduta - VSTUP JE VOLNÝ. Více infromací naleznete ZDE
.
Po setkání vás čeká opera
La Dafne, která je považována za první operu v historii. Vznikla v roce 1598 ve Florencii z původní hudby Jacopa Periho a Jacopa Corsiho se však dochovalo jen jedno číslo a libreto založené na mýtu z Ovidiových proměn. Skladatelé Vít Zouhar a Tomáš Hanzlík, kteří se řadu let zabývají barokní operou, se rozhodli pro volnou rekonstrukci díla, která vychází z hudebního stylu prvních oper.

12. a 13. 5. v 19:00, Mozartův sál divadla Reduta - vstupenky ZDE

Obě tyto akce jsme si pro vás připravili v rámci Evropských operních dnů. Každým rokem pořádá mezinárodní organizace Opera Europa Evropské operní dny, kdy více než stovka operních divadel nabídne svým divákům program, který jim přiblíží operu z trochu jiného pohledu. Letošním tématem je Evropské kulturní dědictví a opera je skutečně jedním z největších dědictví, na jehož vzniku se podílely všechny národy Evropy.

Kdy hrajeme