Napsali o nás

"Zjistila jsem, že mne v uplynulém roce nejvíce zaujal vývoj operního souboru brněnského Národního divadla."  Olga Janáčková

Do třiadvacátého ročníku ankety o Inscenaci roku 2015 Divadelních novin nás v elektronické verzi této ankety nominovala Olga Janáčková.

"B. Martinů: Hry o Marii, ND Brno, dir. J. Klecker, r. J. Heřman. Ač měla Heřmanova inscenace Her o Marii svou první premiéru v pražském Národním divadle na konci října 2009, teprve v budově Janáčkova divadla se plně rozvinula v prostoru a také díky mimořádné kvalitě sborového nastudování rozkvetla do podmanivé krásy. Zjistila jsem, že mne v uplynulém roce nejvíce zaujal vývoj operního souboru brněnského Národního divadla. Kromě Her o Marii vysoko hodnotím také Pucciniho Toscu (Janáčkovo divadlo 15. května 2015, dir. J. Klecker, r. J. Heřman, scéna P. Svoboda, kostýmy A. Grusková, sbormistr P. Koňárek) rovněž kvůli citlivému site-specific řešení inscenace, která plně využívá možností, jež jí nabízí budova Janáčkova divadla. Velmi mne oslovila také osobitá Její pastorkyňa (Janáčkovo divadlo 2. října 2015, dir. M. Ivanovič, r. M. Glaser, scéna P. Borák, kostýmy M. Oslzlá-Sládečková, sbormistr J. Pančík). V Brně se, zdá se, blýská na lepší časy…"

!OLB_9571