+

Nenechte si ujít Evu Urbanovou v Janáčkově opeře NdB

Uhodni, nebo přijdeš o hlavu.

2 5. února 2015 v 19.00 hodin máme možnost shlédnout v Janáčkově opeře NdB jedinečnou Evu Urbanovou, která se představí v titulní roli legendární opery Turandot Giacoma Pucciniho.

Sopranistka Eva Urbanová se díky fascinujícímu jevištnímu výrazu a zvučnému hlasu stala první dámou české operní scény. Již bezmála dvacet let patří k největším hvězdám české operní scény a sklízí ovace i v zahraničí. K nejvýznamnějším trofejím Evy Urbanové patří Cena Thálie za Kostelničku v Janáčkově Její pastorkyni a americká cena Grammy za nahrávku Celeste Aida: Famous Opera Arias (Nebeská Aida: Slavné operní).

V roce 2003 získala v Torontu ve spolupráci s Kanadskou operní společností cenu Dora Mavor Moore za vynikající operní představení, opět za ztvárnění Kostelničky. Její nahrávka Fibichovy Šárky pod taktovkou sira Charlese Mackerrase byla v roce 2001 nominována na Grammy, v roce 2003 byla Eva Urbanová jmenována Rytířem řádu umění a literatury Francie.

Eva Urbanová zpívala titulní roli Turandot mimo jiné také v uvedení opery ve Slovenském národním divadle v Bratislavě nebo také v zajímavém režijním provedení ve Volksoper ve Vídni.

Vstupenky na představení jsou stále v prodeji i v den představení na večerní pokladně v Janáčkově divadle.

DSC_0111 (426x640).jpg

Kdy hrajeme